78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


M. Václavek (213.29.160.5) --- 1. 10. 2008
Re: Trúdy

Je to v poriadku, že ešte teraz vylietavajú trúdy z úľov?
______________________________________________________________

Pokud jste začal krmit ihned po medobraní a zakrmil jste na patřičnou dávku během +/- 3 týdnů, jak to praktikují nízkonástavkoví včelaři, včelstva máte v dobré kondici, není to nic neobvyklého a není to znamení špatného stavu včelstev. V takových podmínkách včelstva prakticky nepodnikají tzv. ,,dívčí války,,. Pouze zpravidla s nástupem podletí přestanou trubce chovat. Zbylí trubci se postupně stářím vytratí. Malé množství z nich se dožije i října.

Ale jestliže zimujete klasicky ( krmíte dvouetapově nebo jen koncem podletí ( začátkem podzimu ), zužujete, chováte střední až slabá včelstva ) je dost pravděpodobné, že dotyčné(á) včelstvo(a) má(mají) nekvalitní matku a usiluje(í) o její výměnu ( proto si trubce nechává(vají) ) či v nejhorším případě může jít o důsledek trubcokladnosti.
Přeji Vám, aby toto nebyl Váš případ.

S pozdravem M. Václavek
//\/\\//

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31802


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu