78371

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jaroslav (90.183.40.194) --- 6. 10. 2008
Fumigace

Díky za odpověď.Tuto vyhlášku mám,ale zajímalo by mně jak je to ve skutečnosti jelikož názory se různí.Jeden jsem zrovna vyslech a je,že mezi 1. a 2. léčením je 9 dní a mezi 2. a 3.cca měsíc.To samé je u Gabonu po vyjmutí destiček asi 14 dní pauza a pak provéstFumigaci a opět cca měsíc a udělat3.Samozřejmně s ohledem na počasí To je jeden z názorú

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31865


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
J.Šefčík (90.176.2.8) --- 6. 10. 2008
Re: Fumigace

Jaroslave. Fumigace se provádí když neklesnou teploty pod +10 st. C., lépe řečeno, že včely nejsou v chumáči. Pokud se dostanou do chumáče, fumigace je málo účinná. Doba mezi první a druhou fumigaci by měla být cca 14 dnů, tj. doba kdy možný plod ve včelstvu se vylíhně. Aerosol se provádí cca jeden měsíc před odběrem měli a také by teplota neměla poklesnout pod - 5 st. C. Každá kolise, která provádí fumigaci a aerosol, by mělo to vědět.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31871


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
A.Turčáni (62.168.124.210) --- 6. 10. 2008
Re: Fumigace

Fumigace se provádí když neklesnou teploty pod +10 st. C., lépe řečeno, že včely nejsou v chumáči. Pokud se dostanou do chumáče, fumigace je málo účinná.

Jozef, u mňa to neplatí. Stále som presvedčený o plnej účinnosti a preto to v boji proti Vd aj využívam. Ak prenikne do zimného chumáča aerosol, musí i fumigátor, predsa amitraz teplom splyňuje a plyn sa dostane ku kliešikovi. Prvé dve odľahčujúce fumigácie (20.8 a 28.9) to potvrdzujú, priemerný odpad samičiek Vd je 74,8 ks/včelstvo. Tretia fumigácia, záverečná totálna (od 1. do 10.10) je výhodná, pretože na mojej lokalite (270 m.n,m.), sú včelstvá v tomto čase absolútne bez akéhokoľvek plodu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 31876


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu