78681
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
| - Tomáš Heřman (e-mailem) --- 26. 1. 2009
Re: r?mky
> Zkusil jsem oboje a mezerníky bych nechal tam kam patří. Do zadováků. > Je to spojené ještě s vhodnou konstrukcí rámků. Nejlepší práce je s > čepovanými, pokud si dá člověk práci. To se pak nemusí bát za to vzít. > > Karel >
Souhlas, radost z nich mi kazi jen propolis :-( Da to vic prace ho ocistit na stykovych plochach bocnich loucek. Proste nic neni ideal a tak je otazka co je lepsi :-)) Jeste loni jsem psal, ze jedine Hoffman, nazor s poctem ramku trochu menim a vic to testuju :-)
T.H.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 33725
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Stonjek (90.183.70.9) --- 25. 1. 2009
Re: rámky
Takhlke problém nestojí, důležité je, jak včelaříte a to i výhledově do budoucna. Budete li intenzivně kočovat a používat úly z masivu, jsou Hoffmanovy rámky dobrá volba, i když jsou pracnější a spotřebuje se víc materiálu. Naopak máte li zaizolované úly a pevná stanoviště, zvolil bych konstrukci rámků co nejjednodušší, což u sebe také dělám. V letošní zimě rámky poprvé sešívám pneumatickou sešívačkou a mile mě překvapila rychlost výroby a hlavně pevnost. Zdraví R.S.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 33700
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Radim Polá?ek (e-mailem) --- 25. 1. 2009
Re: rámky
Nejpevnější rámky musely být pro zadováky, protože se tahaly kleštěmi za horní loučku z mnoha desítek centimetrů hlubokého úlu. V nástavcích pevnost rámků není vůbec podstatná, protože rámky se tahají z nastavku rukama po předchozím uvolnění zatmelení nějakým nástrojem a to je mnohem šetrnější. Přirozeně pevnost a konstrukce musí být taková, aby se při převozu nedeformovaly tak, že by mezerníky šly mimo a rámky se nesrazily k sobě aby se loučka rámku nedotkla stěny a nebyla ke stěně včelami přitmelena, aby rámek plný zásob šlo bez rozpadnutí odvíčkovat a vytočit to jsou ale úplně základní požadavky. Stačí použít jednoduchým způsobem hřebíky nebo sponky správné délky.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Stonjek" <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Sunday, January 25, 2009 10:10 AM Subject: Re: rámky
> Takhlke problém nestojí, důležité je, jak včelaříte a to i výhledově do > budoucna. Budete li intenzivně kočovat a používat úly z masivu, jsou > Hoffmanovy rámky dobrá volba, i když jsou pracnější a spotřebuje se víc > materiálu. Naopak máte li zaizolované úly a pevná stanoviště, zvolil bych > konstrukci rámků co nejjednodušší, což u sebe také dělám. V letošní zimě > rámky poprvé sešívám pneumatickou sešívačkou a mile mě překvapila rychlost > výroby a hlavně pevnost. Zdraví R.S.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 33701
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu