78113

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 4. 2. 2009
Organisovae vcelarstvi v Cesku 1909

Spolek Praha val.hromada.starosta V.Melichar,jednatel Netuka.V.Svarc predvedl 4typy ulu na siroko-nizkou miru. p.Mertl vyslovil se proti projednavani ulove otazky.Nemame vcelarum znechucovati vcelareni hanenim ulu,vubec o ulech ma byti opatrneji referovano.

ZU Praha val.hromada delegatů 53 zastupujicich 47 spolku.Ivan Kitzberger zada aby zprava jednatelska byla vzdy pred schuzi v casopise uverejnena.Jednatel pravil,ze mel zpravu jiz ze vsak pani revisori knihy dosud neevodovali,nepodepsali a revisni zpracu nepodali.O zrizeni trznice medu zavedena delsi debata.Usneseno by prodej medu ZU zprostredkovalo.

ZU Brno val.hromada V jednatelske zprave postrada p.Orel zminku o zalobe na neho podanou a zada vysvetleni.Tajemnik objasnuje neurcitosti v udajich.Volne navrhy toci se kol tvrzeni o nespravnostech v zachazeni se jmenim spolkovym a posledniho letaku podepsaneho p.Orlem.Pan rada Masa urednimi akty dokazuje ze val.hromade bylo ustanoveno zkoumati ucty jen za rok 1906 a prohlasuje ze vselike podezrivani je naprosto bezduvodne.Prijat navrh F.Adamce na zrizeni spolkove dilny.Vzhledem k tomu ze spolek od doby kdy zaplatil znacny obnos za spolkovy vcelin,nemuze vcas platiti za tisk V.M.cimz se cena o 10%zvysuje,vypujci primereny obnos a da jej pojistit spolkovym domem.

Vcelarsky spolek Sloup a okoli val.schuze.Usnesl se spolek pristoupiti za clena spolku ceskeho a odebirati cas.C.V.aby rok skonci poslednim cislem-Vcely Moravske-.

Sjezd v Blansku v hotelu Jezek(aby se rozcileni sporu mezi prateli stojanu a prukopniku amerikancu skoncilo navrhnut tento sjezd)Nedostavil se vsak referent pro stojany.Obhajce amerikanu Fr.Adamec hajil i stojanky.Vylicil vyvoj stojanu a uznal ze neni nikterak spatny.Stojany byly uhajeny,pro uly nizkosiroke schvalena dosavadni (prozatimni)mira.Doporuceny lezany Melhubovy a take uprava s jeho-excelsiory-Orginelni myslenku lesni spravce Wenig z Mollenburku:uly postaviti sikmo,tak aby predni stena vcelinu ozubena-schvaloval to i p.Martinovsky.(toto usporadani ulu pouzivam v zimnim obdobi kdy,kdy predni cesnovou stenu ulu odvracim od slunce a pritom se bocni steny ulu v zajemne prisknou k sobe.franta)

ZU Praha val.hromada predseda Kebrle oznamuje ze revisor uctu Fiser a pokladnik Holy se svych funkci vzdali. Tajemnikova zprava vzata s uspokojenim na vedomi.Do schuze se dostavuje okresni tajemnik z Nechanic,clen vyboru zemedelske rady Boh.Vancura(v budoucnu starostem ZU i Svazu) slibuje zasaditi se..zada aby spolek s duverou k nemu se obracel,sam pak dle sil svych ku prospechu vcelarstvi pracovati chce.Pan Jaks a Springr zadaji o presne zaprotokolovani obnosu,jenz na vydrzovani spolkove kancelare.Jednatel Smidlik podotyka ze 1600 K.Zprava uctu po nekterych vysvetlenich schvalena.:prijem 34311 K, vydani 32786 K,a mnoho uctu nevyrovnanych.

Spolek Pohoran val schuze,za slabe ucasti,jenz byla primerenym zakoncenim roku.Clenu 143,clensky prispevek 3K, prijem 141 K.vydani 146 K.Prodej medu ztrata 894 K. Vybor zvolil predsedou Dolezala jemuz svereno i pokladnictvi.

ZU Brno Vyrocni zprava:Vybor ucinil vse aby zabraneno vybudovani vcelarske skoly.Dolezal(puvodce)dospel k nazoru,ze i v nynejsich mistnostech spolkovych bylo by mozno skolu umistniti,kdyz by museum jinde bylo.Ujednano by zastupcun (delegatum)bylo hrazeno cestovne a naklady.Pro zvladnuti financnich zalezitosti-hypothekarni pujcka 1500 K. ZU zaplatilo na 2000 K a pak se nedostalo na ucty na tisk.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33934


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu