78506

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Josef Křapka (77.237.138.60) --- 12. 2. 2009
Re: Co s vyrojeným včelstvem

>Pokud má včelař k dispozici mladé matky, potlačí výměna matky ve včelstvu rojovou náladu spolehlivě. Toto je úryvek z knihy nástavkové včelaření z metodiky ..<
------------------------------------------------------------
To ale platí pouze do té doby, než Vás včely přesvědčí o tom, že to neplatí vždy, ale že tomu může být i jinak ...
Ano, včelstvo je živoucí tvor se svými vrtochy a chová se z našeho pohledu podle "Packalových zákonů" a ne podle písma, literatury a našeho přání. O tom jsem se již mnohokrát přesvědčil. Jestliže se včelstvo rozhodlo, že se bude rojit a zjistíme to včas, je nejspolehlivější metodou provést umělé zrojení a poté provést nápravná opatření jak vyplývá z již zde uvedených příspěvků. Snažit se takovému včelstvu za každou cenu v rojení zabránit nebývá vždy úspěšné, je to pracné a je to nejlepší cesta k likvidaci včelstva - bezmatečnosti.
JK

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34109


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
A.Turčáni (62.168.124.210) --- 12. 2. 2009
Re: Co s vyrojeným včelstvem

Jestliže se včelstvo rozhodlo, že se bude rojit a zjistíme to včas, je nejspolehlivější metodou provést umělé zrojení a poté provést nápravná opatření jak vyplývá z již zde uvedených příspěvků.

Aj túto metódu propagoval včelár na stránkach Včelařství, ale zlyhala a ešte aké problémy boli s zmetaním včiel.Robil som po dva roky a skopnčil, definitívne, bolo to len strácanie času. Ak rojenia nie len o tom, že ho zmetiem na medzisteny, je to akt- rituál delenia, ktorý roj musí absolvovať.

Keď som pochopil skončil so všetkými nezmyselnými zásahmi do prerušenia rojenia. Raz sa mi stalo,že som bol každý deň vo včelstve pripravujúceho sa na rojenie, odobral som im poslednú M a včelstvo sa vyrojilo aj bez M. Viem to preto, že včelstvo sa vrátilo do úľa a bolo bez M!!!, M som im po týždni pridal. Tak potom kde je pravda?
Teraz radšej rojenie keď už (začne) podporím a roje (aj tri na jedno miesto) osadím na staré súše a včelstvo predsa len niečo donesie. Niekedy aj viac ako včelstvo, ktoré sa nerojilo.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34113


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu