78007

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 24. 2. 2009
Re:predjari

J.Krapka:14 unora zachranovali 2vcelstva: 1)v Mor.Univ.bez rezebirani pri pohledu z hora.
2)vcelstvo na ram.39x30cm, 2ramky zavickovaneho plodu-5dm. Otevreny plod nebyl,kolem venec prazdnych bunek a vnem zalezle mrtve vcely,sire 3cm,a nad nim venec zasob(zavickovanych),mrtvych vcel 70 dkg.

Pomerne malo informaci k vedeni diskuse a k zaverum proc uhynulo.Moje domenka:v miste nad vcelstvem nebyla dostatecna vlhkost k odberu zasob.K tomuto nazoru prispivaji i tyto prispevky:

Cermak:Dukladne vetrani vcelam prospiva.Tezko rici co je nadmerne.U Optimalu otevrena 2ocka(3nastavky)a uplne otevrene dno.Ve vceline nebo v kocovnem voze se nemusi ventilace bat nikdo.Vcely kdyz jsou v chumaci,dovedou regulovat teplotu-ale vubec ne vlhkost vzduchu.Ta se musi snizovat pres cesno.Cim vice vcel a plodu v zime-tim vice par vznika.

Holub: Uvnitr chumace pri 25*C(bez plodu)bude vlhkost pod 5% a vcely to dotuji vodou a vice nez udrzeni teploty se snazi o udrzeni vlhkosti.

franta

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34364


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu