78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 2. 4. 2009
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1912

ZU Praha vybor Melichar omlova predsedu a dalsich 6clenu. Projednana odpoved vyboru p. Jaksovi na jeho-Zaslano-. Pivnicka clen hospodarske komise navrhuje,aby vse provedeno cestou legalni ve schuzich:predsednictva, vyboru,valne hromady.Jednateli spolku vyslovena jednomyslna duvera,vytky jsou neoduvodnene,zakladajici se na neinformovanosti.

ZU Brno Valna hromada.Se zajmem sledovan vyklad o akci zrizeni prodejny medu,pritomni prohlasili,ze by jeste ted s to dodali 40q medu.Volby aklamaci:predseda Schlesinger,1)nam.Adamec,2)nam Simicek.Vybor se konstituoval takto:tajemnik Kyselka,pokladnik Paukert,red. Zridkavesely. Ostatky Fr.Zivanskeho prevezeny na ustredni hrbitov,predseda navrhuje zridit pomnik.

ZU Praha Valna hromada:98 delegatu,zastupujici 87 spolku,s 178 hlasy.Predseda Kebrle taze se zda muze v Moskve uciniti navrh,aby pristi sjezd poradan v Praze. Jaks navrhuje,aby dulezite veci ktere mohou pockat,nenavrhoval vybor,nybrz ponechal to val.hromade.Reditel Vancura prosi aby se mirnili:Ve vyboru jsou lide,kteri jsou si vedomi plne svych povinnosti,zadny z nich nemuze nesti na sobe to odium,ze by zajmy ustredi poskozoval.O navrhu p.Jakse se hlasovalo(ne o vytce vyboru k-Zaslano-).Melichar sklada funkci mistopredsedy a clenstvi vyboru.rovnez Wohnout,Sepl a jini.Rissky poslanec dr.Velich: Prosim pany kolegy,aby netrvali na svem prohlaseni a resignaci.Pri hlasovani pro duveru 163hlasu, 4hlasy neduveru.
Zprava pokladni a ucetni nebyla rovnez ctena.Jaks upozornuje na nesrovnalosti.Konrad:Val.hromada nema pravo kritizovati zpusob ucetnictvi,nybrz ciniti pouze dotazy. Revisor p.Beran a Fiser: Shledali jsme ze ucetnictvi je tak rozsahle,ze neni napeosto mozno kszdou polozku prozkoumati.Revisor Zurek vykonal revisi po nas: dokonala revise pri velke obsahlosti neni mozna,kdyz nepujci se revisorum ucty a knihy domů,naklad na revisory byl veliky,zpusob uctovani neni dosti prehledny.Po nekonecnem jednani navrzen konec debaty. Zprava schvalena,ucty budou prehlednuty znalcem..Neprijat navrh Jakse na zruseni kancelaře,nove sile kancelarske vymereno sluzne 960 K.

Sjezd ceskoslovanskych vcelaru v Boskovicich
Navrh o zalozeni -Svazu ceskoslovanskych vcelaru-pojednal tajemnik ZU Praha V.Smidlik.Predseda ZU Brno Schlesinger, vylicil rozdvojeni vcelaru na Morave.Pri hlasovani mali se tato myslenka v jednotlivych ustredi projednavat,byla mensina pro.Pri hlasovani opacnem se neozval nikdo.

ZU Praha Vybor: Veskere ucty podrobeny nalezite revisi A.Slapaka prednosty revisniho oddeleni Ustredni jednoty hospodarskych spolecenstev.:zapisy v uctech po strance ciselne jsou spravne,doporucuje,aby ucetnictvi zalozeno na zakladech novych,tak aby bilancovani bylo jasne a presne,k cemuz jest treba zalozeni novych knih.
O najmu novych spolkovych mistnosti referoval Melichar: Mistnosti 2+1 v Hybernske ulici proti nadrazi v palaci Ustredni jednoty hospodarske.Usneseno najmouti je za 600 K a cinzovni gros.Zprava 1912: spolku 238 s 8305 cleny+286 primich,vcelstev 90.000

Zprava 1912 ZU Brno (Radce vcelaru)postrada zpravu pokladni-ucet rozvazny jenz by doplnil aktivitu i pasivitu spolkovou.Smutna zprava o umrti p.Paukerta postmistra v Telci,jenz dlouha leta poklanikem ZU .Pri (soucasnych) rozmiskach je usetren(odmital predat pokladnu).Delegatem do Zemedelske rady byl L.Dolezal,prideleny mu do referatu i zadosti o udeleni subvenci pro pobocne spolky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34993


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu