78369
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Jaroslav Sedlák --- 4. 8. 2003
Re: Krmeni okurkovymi sklenicemi
Moje zkušenosti s okurkovými sklenicemi. Zjistil jsem,že někdy vytékání roztoku způsobuje sítko - prodávané- pokud dojde k dotyku s dírkami sklenice. Od té doby používám jen samotné lahve s dírkovanými víčky. Styku se včelami jde zabránit podlozkou ze silnější folie. Po překlopení sklenice nad miskou vyteče trochu roztoku a lahev postavím na tuto folii položenou na mezidně s otvorem asi 80 mm. Potom vytáhnu folii a tak se včely dostanou k roztoku. Při vkládání další sklenice dříve podsunu folii a potom odklopím sklenici. Mohou tam dvě-tři včely i zůstat ale víc ne.
Zdraví Jarka
----- Original Message ----- From: "Libor Jarolím" <jarolim/=/misel.cz> To: "Vcelarska konference" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Monday, August 04, 2003 2:42 PM Subject: Re: Krmeni okurkovymi sklenicemi
> Před 3 lety jsem dělal pokusy jak moc záleží na vodorovnosti láhve. (poté co > mi 3 flašky vytekly skrz úly ven) > Naplnil jsem láhev čistou vodou, postavil ji na prázdný úl v garáži a čekal > jsem do druhého dne co bude. >
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 3637
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polásek --- 4. 8. 2003
Re: Krmeni okurkovymi sklenicemi
Pokud jsou síta pod víčky smáčivá, u kovových sít stači, když síto začne trochu korodovat, potom síto stahuje cukerný roztok z děr a tím vypouští láhev. Já jsem používal obyčejnou silonovou síťovinu přitlačenou zespoda k víčku pérkem stočeným z kusu svařovacího drátu CO2 průměr asi 1,2 mm . Drát je legovaný svařovacími přísadami, takže dobře péruje a přitlačuje síťovinu k víčku, zároveň se ještě dá vytvarovat namotáním na kulatinu pr. cca 4 cm. Kde se více svařuje s CO2, dá se drát sehnat, při výměně cívky nebo seřizování se vyhazuje drát v minimálně metrových délkách.
Víčka jsem používal aspoň 10 let, ze začátku tam byly otvory průměr 2 mm, časem se víčka začala třepit a některé otvory se zvětšily až o půl milimetru. Při každém použití sklenic jsem víčka prohlížel a větší díry lepil voskem a stejně jsem musel u včel chvilku zůstat a sledovat, jestli nějaká sklenice neteče. Nakonec jsem vzal víčka s málo otvory, ty jsem zalepil voskem a vrtákem okolo 1,3 mm jsem vyvrtal díry nové. Tyhlencty víčka byly nejspolehlivější.
Stejně se ale stávalo, ža na konci krmení už bylo chladněji, hlavně slabší včelstva sklenici nedobrala, protože cukr se rozpustil a ve sklenici zůstala jen trochu oslazená voda, která včely nelákala a navíc se i přes přidaný propolisový roztok zkazila. Zkrátka už druhý rok mně víčka a podložky s síťovinou odpočívají v krabici a krmím cukerným roztokem a do sklenic nedávám cukr, ale med.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 3638
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu