78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


František (88.102.5.186) --- 2. 7. 2009
Medovice

Vážení, po vložení výkluzů a zkušebním vytočení několika plástů pro kontrolu obsahu vody v medu jsem v šoku. Medníky mám plné již po třetí, ale tentokrát je nevytočím je to jak cement. A včely i po dvou bouřkách nosí a nosí. V minulosti jsem to s úspěchem na jaře zkrmil ve spodním nástavku plodiště. Letos nemám již mezistěny ani plásty a v plodišti je to též tuhé. Tak nevím jak dál. Máte také již tyto problémy a nevíte jak to nejlépe vyřešit? Dík za radu.Franta

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 36464


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
sršeň (88.146.207.2) --- 2. 7. 2009
Re: Medovice

Vytáčel jsem tmavý med 11.6 ! Po 4 dnech byl zkrystalizovaný, ale tmavý.Snůška 30.5-5.6.To se mi stalo poprvé (i když snůšku z dubu jsem zažil už 17.května,600m n.v.).V rámkách co zůstalo bylo za dva dny bílé,melicitosní.Včely i když se to namáčelo nic nevyčistily,spíš mladé souše rozkousaly.Bohužel, ač nerad jsem je dal hodně daleko ,nové i starší souše na zem lesním mravencům a ty je vyčistily dokonale.Pak problém vyčistit je zase od mravenců.V Rakousku jsem viděl, že je dává včelař i k vyčistění mravencům od trubčího plodu. To nechávám ptákům.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 36465


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu