78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Stonjek (213.151.87.2) --- 9. 9. 2009
Re: spojování včelstev

Ono to zas tak zbožné přání není, ale s docela slušnou spolehlivostí /nad 70%/ to funguje. Záleží jak se mladá matka přidává. Je li to klíckou, tak její vyhlídky na úspěch jsou velmi malé. Přidá li se ale se svým včelstvem a několika generacemi svých včel, je úspěšnost asi tak do 80% a to u včel není zas tak málo. Vychytíte li starou matku, tak je to na 100% a nemusíte dělat ani kontrolu přijetí. Ale proč dělat něco jednoduše a spolehlivě, když to jde složitě. České včelařství je zasviněno zcela nepochopitelnými metodami, v kterých si jejich autoři přímo rochní a mě nějak nedochází, jestli to myslí vážně, takovou blbost a nebo si ze všech dělají srandu, pak oceňuji jejich smysl pro vtip. Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37675


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Antonín Podhájecký (213.192.2.142) --- 9. 9. 2009
Re: spojování včelstev

Kdysi, když se to začalo hlásat jsem to taky vyzkoušel. Vychovávám od inseminované matky zhruba dvakrát ročně po dvaceti matkách v oddělkách v celém nástavku 3/4 langstroth a tak je i přidávám. Celý nástavek. Všech dvacet oddělků s novými matkami jsem přidal ke kmenovým včelstvů bez vychycení staré matky. Přišel jsem prakticky o všechny nové matky a příští rok byl prakticky ztracený. Zůstalo mně hodně starých matek. Už jsem je nestačil vyměnit.
Tonda
>Ono to zas tak zbožné přání není, ale s docela slušnou spolehlivostí /nad 70%/ to funguje. Záleží jak se mladá matka přidává. Je li to klíckou, tak její vyhlídky na úspěch jsou velmi malé. Přidá li se ale se svým včelstvem a několika generacemi svých včel, je úspěšnost asi tak do 80% a to u včel není zas tak málo. Vychytíte li starou matku, tak je to na 100% a nemusíte dělat ani kontrolu přijetí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 37676


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu