78128

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jaroslav Vodička (83.208.95.203) --- 25. 10. 2009
Odvíčkování

Děkuji všem za vyjádřenou podporu a doufám že čas vyřeší i tu cenu. Čím více objednávek, tím více výrobků, čím více výrobků, tím menší cena. A dobrá cena to je přece nejlepší patent.

Určitě nejsem žába na prameni a budu poslouchat co mi kdo vytýká a snažit se zlepšovat výrobky. Musí být zpětná vazba z praxe. Proto mne nezajímá ani tak užitný vzor, ale provozování způsobu na různých zařízeních, podle potřeby včelaře a ty jsou prostě velmi různé. Nejde vyhovět všem. Když někdo bude mít nějaký individuální požadavek, zkusím mu vyhovět, když přijde firma a bude chtít licenci a udělá si nějaký užitný vzor ke svému zařízení, opět, jen to uvítám, chci to přece dostat mezi lidi.

Způsob nejde obejít, vždyť tady nejde ani tak o ty tři jmenované části, ale o základní princip- o tu tekutinu a specielně ohřátý med. Ale už bych to více nerozebíral, těžko to někoho bude více zajímat, buď se mi to povede ochránit nebo ne. To není tak důležité, důležité je to, že je to na světě a včelaři to mohou kdekoliv na světě začít používat, nejlepší ocenění pro mne je, že to bude sloužit lidem. Jestli z toho získám nějaké peníze, kéž by... Taky musím z něčeho žít a dělám výzkumy na vlastní pěst, dost to stojí. Nemám dotace a granty jako VUvč, vše mám těžší. Když chci jen tak málo, aby mi bylo umožněno odvíčkovat a vytočit na plástech výzkumáku pod jejich dohledem a následně udělat rozbory medu, které si třeba i zaplatím a není mi to umožněno, to není správné, výzkum má být pro lidi, kvůli tomu tady přece ty instituce jsou a jsou z veřejných peněz placeny.
O to více budu mít asi práce s prosazováním bez pomocí autorit. Naštěstí nejsem na nich závislý, nepotřebuji je, lidé na to přijdou sami.

Pokud by jste teda ještě něco chtěli k tomuto tématu, tak se ptejte, rád odpovím všem.

Jaroslav Vodička
Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 38251


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu