78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Stonjek (213.151.87.2) --- 26. 11. 2009
Re: předvolební zamyšlení

No jestli zvěstovatelem nutných změn ve ČSV je př. Táborský, tak předem říkám děkuji nechci. Profesionální žvanil, který možná svojí rétorikou dokáže zblbnout krajské úředníky mdlé inteligence, ale rozkoukaný včelař mu to určitě nežere. Exkurze od nás ohalila na jeho farmě nehorázný bordel a to mám potvtrzeno z hodně zdrojů. Nevěřím tomu, že někdo, kdo nedokáže mít pořádek v malém, ho dokáže udělat ve velkém. Dále všem důvěřivým bych chtěl připomenout, že je to dlouhodobý člen ÚV a i na slavné Včele má dost velký podíl a měl tedy dost času se předvést v tom nejlepším světle. Rušení okresů ve mě nijaké nadšení nevyvolává. Náš okresní výbor funguje víc než dobře a proč rušit něco co funguje téměř zadarmo to skutečně nechápu. Aby svaz nechal podnikání to naopak chápu velmi dobře. Trh s včelařskými potřebami a včelími produkty je omezen a vlčáků, kteří se o něj rvou je víc než dost no a svazová zařízení jim z toho koláče ukusují hodně a proto ta snaha. Nebo víte snad o velkém včelařovi, který nemá ani prodejnu ani není obchodníkem s medem že by ho výrobní a prodejní aktivity Svazu vzrušovaly? Navíc se zdá, že se konečně i Svazu v tomhle oboru začíná dařit a alespoň neprodělává. Ne všechno se mi ovšem líbí. V první řadě je potřeba předělat rejstřík včelařů, ten je prakticky nefunkční protože tam jsou pouze adresy a ne telefoní čísla a ti už nemluvím o E-mail. adresách. Když pak potřebujete rychle něco řešit v oblasti nákaz, nepovolených přesunů apod, tak korenspondenční lístek mohl tak okouzlit za C.K. monarchie naše dědečky a ne nás v 21 století. Prostě pak je to dost složité. Zažil jsem to na vlastní kůži, tak vím o čem to je. Dále by všem funkcionářům ZO velmi pomohlo, kdyby začal trochu lépe fungovat program Evidence ZO. I tak je to velký pomocník ale pár věcí ještě neumí a je to škoda. Co se týká dotací, určitě bych ponechal D1, pak na léky a aerosol a asi i dotaci na vzdělávání. Všechny ostatní bych zrušil neboť podle mého názoru spíš škodí než pomáhají. Zrušení D1 považuji za omyl,protože pak by nezůstal kámen na kameni. Nebo si dovedete představit úspěšné vybírání peněz na svaz, časopis, na léčení apod. Myslím, že 50 Kč na včelstvo by nestačilo ani náhodou. Už vidím vaší úspěšnost při výběru. Z těchto důvodů bych dotaci D1 navýšil co nejvíc, kdyby to šlo. No někdy bych s členstvím ve Svazu seknul od hodiny, zvl teď, kdy je to hodně o ouřadování a telefony zvoní a členové opruzují a vymýšlejí si. No ale pak se překulí výročky a zase je klid na včelaření zas je líp a vše vyšumí do ztracena a je ve Svazu dobře. No a na podzim to začne znova. Tak hlavně abychom z toho nezblbli! To vám přeje R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39051


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
NitraM (94.113.10.69) --- 26. 11. 2009
Re: předvolební zamyšlení

R. Stonjek napsal: "V první řadě je potřeba předělat rejstřík včelařů, ten je prakticky nefunkční protože tam jsou pouze adresy a ne telefoní čísla a ti už nemluvím o E-mail. adresách."

To by se snad dalo snadno vyřešit sdílením informací s pracovištěm evidence včel, kde je již uveden jak telefon, tak e-mail, a navíc jsou tyto údaje pravidelně aktualizovány. Jinak s Vámi naprosto souhlasím a jsem rád, že zde nejsem se svým názorem zcela osamocen. Vylepšujme jednotlivosti (ani já nejsem s fungováním svazu a s jeho představiteli zdaleka spokojen), postupujme cestou evoluce, ale nedělejme revoluční změny pro změny. To by pak asi i Pepan ("To jim ale musíš dobře vysvětlit na co které peníze jdou buď to neumíš nebo sám nevíš!") měl velké problémy s výběrem peněz. No, ale on by to jistě vysvětlil, členové jeho ZO by pochopili, dali by si štamprdličku a vše by šlo dále jako po másle :o) (...vše v dobrém).

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39052


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
(e-mailem) --- 26. 11. 2009
Re: p?edvolebn? zamylen?

To zdílení není možné protože jej ten kdo je přechovává nesmí nikomu poskytovat ze zákona. Stačí se podívat co přijde od tebe E-meil nezadán

pepan

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: NitraM <e-mail/=/nezadan>
> Předmět: Re: p?edvolebn? zamylen?
> Datum: 26.11.2009 14:19:11
> ----------------------------------------
> R. Stonjek napsal: "V první řadě je potřeba předělat rejstřík včelařů, ten
> je prakticky nefunkční protože tam jsou pouze adresy a ne telefoní čísla a
> ti už nemluvím o E-mail. adresách."
>
> To by se snad dalo snadno vyřešit sdílením informací s pracovištěm evidence
> včel, kde je již uveden jak telefon, tak e-mail, a navíc jsou tyto údaje
> pravidelně aktualizovány. Jinak s Vámi naprosto souhlasím a jsem rád, že
> zde nejsem se svým názorem zcela osamocen. Vylepšujme jednotlivosti (ani já
> nejsem s fungováním svazu a s jeho představiteli zdaleka spokojen),
> postupujme cestou evoluce, ale nedělejme revoluční změny pro změny. To by
> pak asi i Pepan ("To jim ale musíš dobře vysvětlit na co které peníze jdou
> buď to neumíš nebo sám nevíš!") měl velké problémy s výběrem peněz. No, ale
> on by to jistě vysvětlil, členové jeho ZO by pochopili, dali by si
> štamprdličku a vše by šlo dále jako po másle :o) (...vše v dobrém).
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39054


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
NitraM (94.113.10.69) --- 26. 11. 2009
Re: p?edvolebn? zamylen?

Pepan: "To zdílení není možné protože jej ten kdo je přechovává nesmí nikomu poskytovat ze zákona. Stačí se podívat co přijde od tebe E-meil nezadán"

Snad si nemyslíš, že by Úřad pro ochranu osobních údajů nějak zakročil proti tomu, kdyby prostě na formuláři byla věta o tom, že dané informace budou přístupné i ČSV. Anebo ať jsou, k čertu, klidně dva formuláře, mně je to jedno...
K tomu e-mailu: kdybych věděl, že jsi z ústřední evidence včel nebo z mojí ZO ČSV, rád adresu vyplním, zvláště kdybych s tebou komunikoval přes poštu. Když píšu přímo tady do konference, tak jsem netušil, že by to pro někoho mohlo mít význam...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39056


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
madra (85.239.224.126) --- 26. 11. 2009
Re: p?edvolebn? zamylen?

Víte přátelé, teď již druhý den sleduji se zájmem cele vlakno této diskuze o ČSV a jeho vedení. Chtěl bych taky přispěchat se svojí troškou do mlýna a možná bodnu do hnízda sršnů. Ale popravdě celé mi to příjde silně jalové a k ničemu. Sám osobně svaz nemusím, v mnoha věcech s ním nesouhlasím, většina přednášek co jsem zažil s představiteli ČSV, byla z velké většiny mlácení prázdné slámy a plácáni po ramenouch samasebe. NA jedné přednášce pana Peroutky (cca 1 měsíc nazpátek) Jsem byl nemile překvapen, že vlastně jediní v evropě nedáváme a ani nežádáme z EU ani kačku na výzkum. (pozor vyjma Dolu, ale vědeli jste, že výzkum nemocí včel probíhá ni na ČZU???) ALE z druhé strany, který zemědělec má takovýto servis co nám poslkytuje ČSV??? Pokud to vezmu z nejspodnější linie, ty "dědečkové" kteří vedou ZO hodněkrát trpělivě pomáhají s léčením, distribují léčiva a snaží se nepořádníky dohnat k tomu aby aspon zalečily (u nás v ZO se jeden vyskytuje a neni členem...). Dobrovolně na svých bedrech se to snaží mít v pořádku. Jsem rád za jejich pomoc a občas se příznám se stydím, že ja v plné síle némam čas a bohužel ani nemohu jim pomoci a jen jejich služeb využívám.
Pokud to vezmem do vyšších pater, jsem zas rád za to, že takto perfektne a bezstarostne funguje distribuce lečiv, práce s dotacemi a případné odškodnení včelařů při otravě a nebo při nemoci včel (při BSE zemedelec co neni pojištěný má smolika...). Jsem rád že se celkem lečí jednotně a ne každý pes jiná ves. Že distribuce varidolu, gabonu, i ty kyseliny mravenčí.. Vždyt Já jako včelař s tím nemám starosti!!! NAhlasím kolik toho chci a dostanu!! Ano pak při rozdáváni dotací mi strhnou za včelstvo, ale přátelé těch cca 30 kč mi prsty neutrhne.
Dotace D1, o její zažádáni je strašně jednouché. Nevím který zemedělci to maj tak jednoduché a s tak málo povinnostmi s tím spojené. (apropo nebazíruji na nich, nejsou mím hlavním příjmem :-)) ale ruku na srdce potěší a až nebudou, brečet nebudu).
Dále dotace na technická řešení... Slyšel jsem o zemedělcovi co nedostal dotace od statu na novy traktor, tak vzal aspon dotaci od včelařů (zdroj : pan Peroutka), taky není problém s papírováním... A vlastně tento problém nemají ani ti co nejsou organizováni, neboť svaz to pro ně udělá i zadarmo.

Jestli to vezmu ze svýho hlediska pohodlnosti, svaz mne uspokojí, je zajimavé, že tu spousta lidí přemýšlí jak svaz změnit, ale Prezident a dva tajemníci mne nejak nenadchnou... Protože ted aspon organizaci známe a vidíme do ní pak se nevyznáme. Ve funkci být dva roky se mi zdá nesmysl, protože než se seznamim s prostředim, je čtvrtina období za mnou... nehlede, že jsem si všiml jedné chybi co tam je. Prezident navrhuje a schvaluje tajemníky, ale co když si navrhne a schvalí kamarady??

A tak si myslím, že svaz je kravina dělit, protože pak by neměl sílu s nekým jednat a nový subjekt, než vypracuje novou strukturu... Jen by mohl na některých polích přidat a nezapomenout, že sebechvála smrdí. (nekteré články ve včelařství automaticky nečtu) a lezení do zadku mocným taky neni to pravý ořechový....

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39061


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
lokvenc.petr (e-mailem) --- 26. 11. 2009
Re: p?edvolebn? zamylen?

Konečně zase jednou rozumný příspěvek :-) !
Petr
----- Original Message -----
From: "madra" <rmsm/=/atlas.cz>
To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz>
Sent: Thursday, November 26, 2009 7:34 PM
Subject: Re: p?edvolebn? zamylen?


Víte přátelé, teď již druhý den sleduji se zájmem cele vlakno této diskuze
o ČSV a jeho vedení. Chtěl bych taky přispěchat se svojí troškou do mlýna
a možná bodnu do hnízda sršnů. Ale popravdě celé mi to příjde silně jalové
a k ničemu. Sám osobně svaz nemusím, v mnoha věcech s ním nesouhlasím,
většina přednášek co jsem zažil s představiteli ČSV, byla z velké většiny
mlácení prázdné slámy a plácáni po ramenouch samasebe. NA jedné přednášce
pana Peroutky (cca 1 měsíc nazpátek) Jsem byl nemile překvapen, že vlastně
jediní v evropě nedáváme a ani nežádáme z EU ani kačku na výzkum. (pozor
vyjma Dolu, ale vědeli jste, že výzkum nemocí včel probíhá ni na ČZU???)
ALE z druhé strany, který zemědělec má takovýto servis co nám poslkytuje
ČSV??? Pokud to vezmu z nejspodnější linie, ty "dědečkové" kteří vedou ZO
hodněkrát trpělivě pomáhají s léčením, distribují léčiva a snaží se
nepořádníky dohnat k tomu aby aspon zalečily (u nás v ZO se jeden vyskytuje
a neni členem...). Dobrovolně na svých bedrech se to snaží mít v pořádku.
Jsem rád za jejich pomoc a občas se příznám se stydím, že ja v plné síle
némam čas a bohužel ani nemohu jim pomoci a jen jejich služeb využívám.
Pokud to vezmem do vyšších pater, jsem zas rád za to, že takto perfektne a
bezstarostne funguje distribuce lečiv, práce s dotacemi a případné
odškodnení včelařů při otravě a nebo při nemoci včel (při BSE zemedelec co
neni pojištěný má smolika...). Jsem rád že se celkem lečí jednotně a ne
každý pes jiná ves. Že distribuce varidolu, gabonu, i ty kyseliny
mravenčí.. Vždyt Já jako včelař s tím nemám starosti!!! NAhlasím kolik toho
chci a dostanu!! Ano pak při rozdáváni dotací mi strhnou za včelstvo, ale
přátelé těch cca 30 kč mi prsty neutrhne.
Dotace D1, o její zažádáni je strašně jednouché. Nevím který zemedělci to
maj tak jednoduché a s tak málo povinnostmi s tím spojené. (apropo
nebazíruji na nich, nejsou mím hlavním příjmem :-)) ale ruku na srdce
potěší a až nebudou, brečet nebudu).
Dále dotace na technická řešení... Slyšel jsem o zemedělcovi co nedostal
dotace od statu na novy traktor, tak vzal aspon dotaci od včelařů (zdroj :
pan Peroutka), taky není problém s papírováním... A vlastně tento problém
nemají ani ti co nejsou organizováni, neboť svaz to pro ně udělá i zadarmo.

Jestli to vezmu ze svýho hlediska pohodlnosti, svaz mne uspokojí, je
zajimavé, že tu spousta lidí přemýšlí jak svaz změnit, ale Prezident a dva
tajemníci mne nejak nenadchnou... Protože ted aspon organizaci známe a
vidíme do ní pak se nevyznáme. Ve funkci být dva roky se mi zdá nesmysl,
protože než se seznamim s prostředim, je čtvrtina období za mnou...
nehlede, že jsem si všiml jedné chybi co tam je. Prezident navrhuje a
schvaluje tajemníky, ale co když si navrhne a schvalí kamarady??

A tak si myslím, že svaz je kravina dělit, protože pak by neměl sílu s
nekým jednat a nový subjekt, než vypracuje novou strukturu... Jen by mohl
na některých polích přidat a nezapomenout, že sebechvála smrdí. (nekteré
články ve včelařství automaticky nečtu) a lezení do zadku mocným taky neni
to pravý ořechový....


__________ Informace od ESET Smart Security, verze databaze 4640 (20091126)
__________

Tuto zpravu proveril ESET Smart Security.

http://www.eset.cz
__________ Informace od ESET Smart Security, verze databaze 4640 (20091126) __________

Tuto zpravu proveril ESET Smart Security.

http://www.eset.cz

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39063


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
(e-mailem) --- 26. 11. 2009
Re: p?edvolebn? zamylen?

>>Jen by mohl na některých polích přidat a nezapomenout, že sebechvála smrdí. <<
---------??.......... Pochválit se musí každý sám, nikdo to zaněj neudělá!! To snad vidíš na tomto vlákně

Pepan

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: madra <rmsm/=/atlas.cz>
> Předmět: Re: p?edvolebn? zamylen?
> Datum: 26.11.2009 19:34:22
> ----------------------------------------
> Víte přátelé, teď již druhý den sleduji se zájmem cele vlakno této diskuze
> o ČSV a jeho vedení. Chtěl bych taky přispěchat se svojí troškou do mlýna
> a možná bodnu do hnízda sršnů. Ale popravdě celé mi to příjde silně jalové
> a k ničemu. Sám osobně svaz nemusím, v mnoha věcech s ním nesouhlasím,
> většina přednášek co jsem zažil s představiteli ČSV, byla z velké většiny
> mlácení prázdné slámy a plácáni po ramenouch samasebe. NA jedné přednášce
> pana Peroutky (cca 1 měsíc nazpátek) Jsem byl nemile překvapen, že vlastně
> jediní v evropě nedáváme a ani nežádáme z EU ani kačku na výzkum. (pozor
> vyjma Dolu, ale vědeli jste, že výzkum nemocí včel probíhá ni na ČZU???)
> ALE z druhé strany, který zemědělec má takovýto servis co nám poslkytuje
> ČSV??? Pokud to vezmu z nejspodnější linie, ty "dědečkové" kteří vedou ZO
> hodněkrát trpělivě pomáhají s léčením, distribují léčiva a snaží se
> nepořádníky dohnat k tomu aby aspon zalečily (u nás v ZO se jeden vyskytuje
> a neni členem...). Dobrovolně na svých bedrech se to snaží mít v pořádku.
> Jsem rád za jejich pomoc a občas se příznám se stydím, že ja v plné síle
> némam čas a bohužel ani nemohu jim pomoci a jen jejich služeb využívám.
> Pokud to vezmem do vyšších pater, jsem zas rád za to, že takto perfektne a
> bezstarostne funguje distribuce lečiv, práce s dotacemi a případné
> odškodnení včelařů při otravě a nebo při nemoci včel (při BSE zemedelec co
> neni pojištěný má smolika...). Jsem rád že se celkem lečí jednotně a ne
> každý pes jiná ves. Že distribuce varidolu, gabonu, i ty kyseliny
> mravenčí.. Vždyt Já jako včelař s tím nemám starosti!!! NAhlasím kolik toho
> chci a dostanu!! Ano pak při rozdáváni dotací mi strhnou za včelstvo, ale
> přátelé těch cca 30 kč mi prsty neutrhne.
> Dotace D1, o její zažádáni je strašně jednouché. Nevím který zemedělci to
> maj tak jednoduché a s tak málo povinnostmi s tím spojené. (apropo
> nebazíruji na nich, nejsou mím hlavním příjmem :-)) ale ruku na srdce
> potěší a až nebudou, brečet nebudu).
> Dále dotace na technická řešení... Slyšel jsem o zemedělcovi co nedostal
> dotace od statu na novy traktor, tak vzal aspon dotaci od včelařů (zdroj :
> pan Peroutka), taky není problém s papírováním... A vlastně tento problém
> nemají ani ti co nejsou organizováni, neboť svaz to pro ně udělá i zadarmo.
>
> Jestli to vezmu ze svýho hlediska pohodlnosti, svaz mne uspokojí, je
> zajimavé, že tu spousta lidí přemýšlí jak svaz změnit, ale Prezident a dva
> tajemníci mne nejak nenadchnou... Protože ted aspon organizaci známe a
> vidíme do ní pak se nevyznáme. Ve funkci být dva roky se mi zdá nesmysl,
> protože než se seznamim s prostředim, je čtvrtina období za mnou...
> nehlede, že jsem si všiml jedné chybi co tam je. Prezident navrhuje a
> schvaluje tajemníky, ale co když si navrhne a schvalí kamarady??
>
> A tak si myslím, že svaz je kravina dělit, protože pak by neměl sílu s
> nekým jednat a nový subjekt, než vypracuje novou strukturu... Jen by mohl
> na některých polích přidat a nezapomenout, že sebechvála smrdí. (nekteré
> články ve včelařství automaticky nečtu) a lezení do zadku mocným taky neni
> to pravý ořechový....
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39064


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
vosař (82.150.166.38) --- 26. 11. 2009
Re: předvolební zamyšlení

CHtěl bych také vyjádřit svůj názor na náš Svaz v předvolebním zamyšlení.Myslím si,že př.Stonjek a i NitraM mají pravdu.Ani mně se nelíbí spousta věcí,které se odehrály a stále ještě dějí v tomto našem nejvyším orgánu.Doba totality stále je stále cítit ve stylu jeho práce.Možná by pomohla aspon menší personální obměna(zatím).Vás,kteří to chcete rozbít se ptám máte připravenou nějakou alternativu?Nevim jak profesionalové,ale my malovčelaři(já mam 12vč)určitě takovouto org. potřebujeme.Kdo by se nás zastával ve věcech kde je třeba vidět nějakou sílu.A tu budeme potřebovat až nám zruší veškeré dotace.Nemyslím si,že by se bez nich nedalo včelařit ale jsou tací,kteří si to myslí.Až ta doba příjde,tak zjistí že to pujde i bez nich.Příjdou však další problemy o kterých zatím nevíme.Proto se přimlouvám za to,než něco začnem bourat,tak napřed přemýšlejme jaké to buden mít následky.Bude to pro nás pozitivní nebo negativní?Přeji Všem jen pozitivní myšlení.V.Š.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39066


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Jiří Hudeček (89.235.0.90) --- 26. 11. 2009
Re: předvolební zamyšlení

Předvolební diskuze? Docela dobrá i když někdy to docela skřípe.
Jestli můžu přilít trošku oleje do ohně, tak dotace včelařům nikdo nezruší a jestli jo tak by měli padat hlavy! A to doslova! Všichni včelaři se vidí tak trošku v zemědělství, je to pravda, ale jen na oko, protože finančně jsou zemědělci někde jinde…… Kolik berou naši největší včelaři peněz na dotacích? Možná 90 000 Kč, nevím ale největší zemědělské podniky 74 000 000 Kč, To je poměr co? A proto bych asi celou diskuzi viděl jako vyřešenou. Zemědělci tyto dotace dostávají jako správci a tvůrci krajiny a životního prostředí a tak nevidím důvod proč by včelaři, kteří taky dotváří krajinu a druhovou pestrost nedostali nějakou tu almužnu.

A ohledně našeho svazu je to jednoduché. Jak má fungovat svaz? Přenos informací a impulsů, od Prahy k včelařům nebo obráceně, od včelařů k placeným funkcionářům v Praze kteří dělají službu členům, které si členové platí - ze svého?
Při odpovědi na předchozí otázku všímavému jistě dojde, že podobný styl vedení tu již byl a jak dopadl? Letos slavíme 20 let od pádu.
Vše jde od spodu a jestli tak se nenajde síla o změnu a impuls, tak tam nahoře k tomu nikdy nedojde.

O podnikání svazu si myslím své. Podnikání je soustavná činnost provozovaná podnikatelem za účelem dosažení zisku. A pokud svaz nedělá zisk, tak s mými svěřenými prostředky nehospodaří efektivně a s takou politikou musí skončit, protože já to platit nebudu a naprosto odmítám mrhání penězi. Ono i ve včelařství existuje tržní hospodářství, nějaká konkurence a tak dále.
Vůbec bych se toho, že svaz nebude „podnikat“ nebál, protože je nejhorší hospodář, hospodařící s cizím.


Chápu, že si ve včelařině chceme zachovat určitou soběstačnost a úroveň oboru, ale nedá se to dělat z vrchu, musí to jít od včelařů, ti musí svoji včelařinu vidět jako podnikání a najít v sobě podnikatelského ducha. Musí vědět že existuje něco jako náklady a výnosy. A že výnosy mínus náklady tvoří zisk. Zisk můžu lidově prožrat nebo část reinvestovat a posunout se někam dál. Musím umět číst mezi řádky, jak to vypadá na trhu s medem, jaká je cena? Co z toho plyne, vyrábět intenzivně nebo extenzivně?Investovat neinvestovat, nakoupit nebo prodat. Do čeho investovat, abych z toho měl radost a i určitý profit. Vytvořit si určitou strategii, protože na rozdíl od socialismu má náš kapitalismus omezené prostředky, které může člověk využívat.


O ceně medu se každý baví, že je to jen jeho osobní věc, za kolik prodává, to je naprostá pravda. Ale musíme si uvědomit, že je to jediná příjmová položka našeho marketingu, všechny ostatní , jsou jen nákladové. Myslím tím, Výroba produktu – medu, distribuci tohoto produktu a propagaci. To vše jsou náklady a jedině cena – je ten příjem.
V modelu tržní orientace existuje i konkurence. Konkurence je kdo? Je to Franta odvedle který má deset včelstev ale je to i Samuel z Argentiny který svůj med prodal zprostředkovateli a ten zase jinému a ten zase panovi x který ho zabalil s českým štítkem a dodal do Interspadu kde se prodává zákazníkům. To je úhel pohledu na konkurenci, Jde o to kde ji vidíme, jestli ve Frantovi nebo Samuelovi? Pro mě jako včelaři, který prodá ¾ své produkce přímo spotřebitelovi Samuel nekonkuruje, protože kvalita a chuť jeho medu je mizerná a další články na kvalitě nepřidají, ba dokonce při stálém ztekucování jenom snižují. Hrozba by pro mě byla kdyby se Samuel časem naučil dělat med kvalitněj a zpracovaté jej kvalitněji zpracovali, to by byl problém. A proto investujme do kvalitnějších technologii výroby kvalitního medu!!! Tím pro dnešek končím, kvalitnímu medu ZDAR!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39069


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
R. Polášek (83.208.54.27) --- 27. 11. 2009
Re: předvolební zamyšlení

Záleží, co ze Svazu chcete udělat.
Jestli akceschopnou zájmovou organizaci, soustředěnou kolem nějaké osobnosti nebo kolem nějakého objektu, místa a podobně, co aktivně a úspěšně spolupracuje s místní správou na pozdvižení regionu, zvýšení turistického ruchu a pozdvižení včelaření jako nedílné součásti toho regionu. A jestli když na to v tom regionu nejsou lidi, objekt nebo místo, tak tam prostě ZO není a včelaři jedou každý na svoje triko a nic se neděje.
Nebo jestli organizaci soustředěnou na bezplatné léčení a na pro jednotlivé včelaře bezpracné vyřizování dotací a dalších věcí a tím skrz ty dotace a léčení prodlouženou ruku státu. Kde má stát zájem na tom, aby byli všichni organizovaní, protože je to pro něho snažší a kde stát nahrazuje práci svých placených úředníků nebo práci komerčních poskytovatelů služeb prací dobrovolných neplacených funcionářů ZO svazu.
Píšu chcete udělat, protože mě to už taky nijak zvlášť nezajímá. Ve svazu sice jsem, ale jestli tam budu i nadále záleží jen na tom, jestli funkcionářo ZO nevytvoří či nevytvoří příslušné množství excesů, jakých vytvářeli ti předchozí minulé roky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39076


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
Josef Křapka (77.237.138.69) --- 27. 11. 2009
Re: předvolební zamyšlení

>Ve svazu sice jsem, ale jestli tam budu i nadále záleží jen na tom, jestli funkcionářo ZO nevytvoří či nevytvoří příslušné množství excesů, jakých vytvářeli ti předchozí minulé roky.<
------------------------------------------------------------
Uvedenou citaci jsem použil pouze proto, že vystihuje celkovou situaci ve členské základně svazu. Není to pouze názor jednotlivce. Ti kterých se to týká, nechť si vezmou poučení a nebo mě vynadají co se do mě vejde. Buďte bez obav. Unesu to. Jsem již starý a unavený harcovník v nižších svazových funkcích. Tudíž trénovaný. Tedy k věci:

Vše záleží jenom na tom, zda chci pro naši společnou věc něco udělat, nebo zda se chci na té káře jenom vézt. Chci-li se pouze vézt, nesmím se divit, že ta kára nemá toho nejlepšího kočího a také občas havaruje a já si natuču sosáček. Je to jenom o práci přátelé. O práci pro to co máme rádi, co nás těší, kam se utíkáme schovat když nás na..re svět, kam si chodíme postěžovat a kde se také můžeme radovat. Je to o práci pro včely, abychom je udrželi a abychom se i my jako včelaři prosadili. Je to také o tom, že pro mnohé z nás je příjem ze včelařské činnosti nezanedbatelnou složkou domácího rozpočtu. Vyžírkové zde tedy nemají co dělat. Vždyť jaká je členská základna, takový je i svaz. Doby, kdy vše řídila strana a vláda jsou snad již za námi. Na nás by tedy mělo záležet, jak bude svaz nadále vypadat. Zda bude hájit zájmy členské základny nebo někoho jiného. To však za nás nikdo neudělá. A když, tak to rozhodně nebude v náš prospěch.
A vovovo tom tototo jeje přpřpřátelé...
JK

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39079


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu