78285

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Tomáš Heřman (e-mailem) --- 18. 12. 2009
RE: aerosol

> pracovníci VÚVč mají ještě jednu poučku: Na jednoho spadlého mrtvého roztoče ve
> vzorku zimní měli, připadá 6-10 stále žijících ve včelstvu.

Daji se tyto dolska cisla nekde najit? Nyni si nevzpominam ze bych to cetl.

Mam ale v hlave informaci, ze umrtnost klestika v zime je mezi 10-12% za mesic. Pan Cermak ma na webu 0.2% denne coz mi vychazi na 6% mesicne a to mi dava trochu vetsi cislo (17) nez 6-10 stale zijicich, snad se nepletu?

Jinak k tomu co psal p. Krapka - predloni v breznu, dubnu jsem premyslel odkud jsou ti roztoci co padaji a nekde jich padalo na duben docela dost. To jsem se teprve zacinal koukat na podlozky, a tak jsem nevedel zda jsou jen z loucek ci to muze byt dokonce prirozeny spad.

No a letos, zimni rozbor nula a presto se roztoc v nekterych vcelstvech pekne namnozil - pamatuju, ze v lednu dost mrzlo a nevim zda byla vetsi obleva aby uklidily - myslim, ze nebyla. Vypada to na docela logickou souvislost. Takze je zde opravdu asi otazka jakou vypovidaci hodnotu nase rozbory maji? A pomer cena/vykon :-)

T.H.
Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39461


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu