78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Tomáš Heřman (e-mailem) --- 23. 12. 2009
Re: Voda na podloke

> Dned som kontroloval včielky- podložky. Z večej časti úľov zo 16 je asi v
> 10 siatich večie množstvo vody na podložke. Je to normálne? Ako tomu
> zabrániť? Neškodi to včielkam?
>
> Za odpovede velmi pekne dakujem
>

Zda je to normalni a vhodne neni jednoznacne, kazdopadne ja to mam take tak v nekterych ulech. Uz to neresim, vedla se tu nedavno na toto tema diskuse a jsou zde jak zastanci vlhka tak zastanci sucha v ulu. Poprve jsem byl z louzicek na podlozce take nervozni ale uz vim ze to neni zasadni problem, vcely to zvladnou. Muzem diskutovat ze s tim maji mnoho ci malo prace a jake to ma dusledky...
Pro plodovani je potreba tusim 75% vlhkost.

Z predchozi diskuse na tema vlhko jsem si pro sebe vzal, ze neni vhodne, aby do vcel doslova prselo z folie kterou ja mam celorocne nahore, to se muze stat kdyz vcelstvo sedi dole, jinak ve vetsine pripadu pozoruji pres folii kapicky vlhkosti pouze po krajich nastavku.
Vlhko jde korigovat ockama a zasitovanym dnem, prodysnym strupkem atd. V tuto dobu ale nema cenu neco hrotit ti se spise ublizi, Snad jen v pripade, ze by to vcelstvo davalo najevo neobvyklym silnym hucenim . Nechal bych to byt s nicim nehybal :-)

Kolem noveho roku uz muze voda na podlozce signalizovat zacatek plodovani, alespon tak jsem byl poucen starsimi vcelari ale predpokladam ze jen malo kdo to overoval na silvestra :-)


T.H.>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39536


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (83.208.54.27) --- 23. 12. 2009
Re: Voda na podloke

Taky jsem se včera díval. Já si myslím, že to nic neznamená. Jak bylo předchozí dny tak zima, bylo pod nulou i v části úlu a tam vznikla z vlhkosti od včel jinovatka. Jak se tak prudce oteplilo, roztálo to a nemělo čas vsáknout do stěny, steklo to dolů na podložku.
Jinak mně včely plodovaly i v době těch mrazů, našel jsem na jedné podložce dvě kukly. Možná mně plodovaly všechny, protože rozsah zamokření podložky byl u všech zhruba stejný.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39537


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Vojtěch (85.13.78.2) --- 23. 12. 2009
Re: Voda na podloške

Mráz nemusí jen škodit, ale i vysušuje nebo léčí, likviduje parazity atd.Jen uteplujte!. Ještě hodně poznatků o včelách nám schází.Posuzujeme je podle svých pocitů. Voda na podložce nemusí být jen z plodování.
Pro lepší náladu o Vánocích je poslední obrázek, ale na to si musíme ještě posečkat až se Slunce vrátí. http://leteckaposta.cz/322697160
B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39541


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu