78009

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (88.103.157.154) --- 31. 12. 2009
Re: pohon medomedu

FH:
Když jsme u těch rad, tak pro jakéž takéž řízení různých stejnosměrných .....
---------
Když jsem byl kouknout na kolegu z práce - profesionálného pohonáře s velkou praxí, tak jsem byl zvědav jaký má pohon.
A byl bez jakékoli elektrické regulace.
Nahoře žádná klika ani motor, dole pod košem na hřídeli velké kolo a na páce obyčejný malý asynchronní motorek s kolečkem opásaným gumou. Páka končila vedle medometu a byla tam vidlice jako na berlích.
On stál vedle, odvíčkovával a občas pošoupl nohu na špičce do strany a přitlačil pastorek do záběru. Ztráty - prokluz, měkká charakteristika slabého motorku společně se setrvačností udělalo své.
Dokonce mi prodal obyčejný soc. pohon s regulací a ten mi slouží dodnes. Jemu vadil nad košem, no já jsem si zvykl.

ALe pokud bych někdy pořizoval medomet se svislou osou, určitě bych nechtěl pohon nahoře. Mít možnost plnit a nakládat dvěma rukama zkrátí čas odstávky na polovinu :-)

No a kdybych musel někdy vytáčet mobilně, vážně bych se zamýšlel nad nožním pohybem jako u kolovratu se setrvačníkem. Ve srovnání s energií kterou musím vydat abych došel pro plásty a vrátil je do úlu, je to už minimum námahy a ruce jsou volné na odvíčkovávání. :-)))

Karel
P.S.
Když se objevily opět po válečných baterkách BŽUM,BŽUM na páčku nová verze baterek na kličku, nakoupil jsem je do všech aut atd. tedy tam kde mají funkci pomoci v nouzi. Nemusím řešit jestli je uložená baterka nabitá a fungují i za mrazu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39678


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu