78122

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Petr (94.125.216.34) --- 22. 2. 2010
Re: Mor plodu

A proč by to tak nemohlo být,jak píše Pavel.Naprosto s ním v těchto věcech souhlasím,což dokládá i má desetiletá v tomto směru ověřená praxe.Zamezení rojení by mělo být prvořadým úkolem v dnešní době nebezpečných nákaz a k tomu možnosti či vědomosti rozhodně máme.Pohodlnost a dogmatické myšlení je v nás pevně zakořeněné.Nevěřím tomu,že každý vyletěný roj je chycen a znovu usazen.To je nesmysl!
P.Z.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41282


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 22. 2. 2010
Re: Mor plodu

Dostatek vzduchu je jen dodatečný protirojový prvek. Pokud matka a včelstvo je primárně nerojivé, žádné pevné dno a úl bez podmetu je k rojení nepřinutí. Pokud jsou rojivé, možná rojení urychlí o pár dnů nebo mimo dozor včelaře potom vyletí o jeden roj dříve, ale jinak nic víc. Aspoň moje cca 25 leté včelaření kromě nástavků s sítrem ve dně i v zadovácích bez síta a takzvaného podmetu, jaký je zvykem v nástavkových úlech, žádný výrazný vliv takzvaného nedostatku vzduchu neprokázalo. Navíc takzvaný nedostatek vzduchu platí snad jen v případě včelstva v hermetické dutině s jedním otvorem o průřezu jen pár centimetrů čtverečních, ale i v takovém případě včely umí velice účinně vzduch do úlu přivádět, je to jen otázka větší spotřeby zásob na větrání. Vyzkoušel jsem to.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41285


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Antonín Podhájecký (213.192.2.142) --- 22. 2. 2010
Re: Mor plodu

Úkolem je, ale to je tak asi všechno. Když včely opravdu dělají to, co mají zažité, jak píše př. Turčáni, taky se potřebují rozmnožovat. Asi mají ony zakořeněnou tu pohodlnost a dogmatické myšlení.
Já mám langstrothy se sítem dole, 6-7 nástavků, stavět dávám hodně, (ale když je to pro ně přirozené, ne v zimě), a očka mám otevřená. Tak proč se taky chtějí rojit?
Kdybych nedělal oddělky, tak vylítají všechny. Vysvětluju jim to, ale číst jsem jim to ještě nedával.
Tonda
>A proč by to tak nemohlo být,jak píše Pavel.Naprosto s ním v těchto věcech souhlasím,což dokládá i má desetiletá v tomto směru ověřená praxe.Zamezení rojení by mělo být prvořadým úkolem v dnešní době nebezpečných nákaz a k tomu možnosti či vědomosti rozhodně máme.Pohodlnost a dogmatické myšlení je v nás pevně zakořeněné.Nevěřím tomu,že každý vyletěný roj je chycen a znovu usazen.To je nesmysl!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41304


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu