78236

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (88.103.157.154) --- 25. 2. 2010

NitraM
Problém možná bude v tom, že já (a nevím jak Vy) nechovám stejné včely jako v Africe... Nejsem ale v téhle věci odborník, takže dále již v této věci raději pomlčím, protože opravdu nejsem ten, který se dokáže vyjadřovat ke všemu. Ale na přesvědčení, že by se minimálně na základě jednotlivých krajů mělo léčit v přesných termínech, si dovolím trvat. Problém by to nevyřešilo, to je jisté, ale účinnost léčení (resp. omezení reinvaze kleštíka) by tím mohlo být dosaženo. Jedná se mi přitom samozřejmě zejména o první fumigaci, kdy mají již všichni včelaři vytočený med a včely často ještě létají.
------------------

No včely létají, ajak by se roztoč přesouval na jiná již léčená včelstva?

Jak by se ten datum stanovoval?

Nevím, já prvněfumiguji až 28 října atd. Včely jsou už skoro 100% bez plodu.

To by ostatní čekal yna mě, nebo bych musel plošně léčit v září s plodem?

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41463


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
NitraM (94.113.10.72) --- 25. 2. 2010
Re:

KaJi: "To by ostatní čekal yna mě, nebo bych musel plošně léčit v září s plodem?"
__________________

Já taky léčím poprvé varidolem až toho 28. října. Myslím, že to je asi nejlepší termín, který se v zásadě rok od roku již příliš nemění (i když občas se vyskytne i říjen velice teplý, je to však spíše výjimka). Takže v tom jsme zajedno. Jestliže někdo léčí v září s plodem, myslím, že by se k němu léčení vůbec nemělo tak brzo dostat. Vždyť v metodice léčení je jasně uvedeno, že první léčení se musí dělat v době až po 10. říjnu. Jenomže spousta těch "užitečných lajdáků" začíná léčit zbrkle a žádají léčivo, když jim začínají padat první včelstva. Neprovedou zaléčení formidolem a pak se narychlo snaží celou věc zachránit... To opravdu nejsou včelaři, kteří by měli své postupy promyšleny a svá včelstva již od léta zmonitorovány tak, jako mnozí z účastníků této konference.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41467


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu