78278

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


černá (88.100.240.35) --- 28. 2. 2010
nové zařízení

Pavle,ty jsi naiva.Už se vidím,jak sháním vůz a vezu staré úly,v kterých jsem včelstva koupila,někam do tramtárie.Vždyť všichni funkcionáři dělají za nepatrnou odměnu a ještě budou mít na hrbu staré úly?Pronajímat pozemek nebo místo kam s nimi?Takhle si na úlech pečem buřty a je to.
Jo,bylo by krásný,kdyby člověk než začne včelařit prošel pár včelnic,porovnal si jednotlivé rámkové míry,manipulaci,a pak se rozhodl...Já taky dnes vím,že rámková míra 36x24 nic moc,protože je to těžké a když mám polonástavky,zase nemohu přehazovat jak potřebuji.Začínala jsem s jedním včelstvem systémem pokus omyl a řídila se radami včelaře,který jinou rámkovou míru nepoužíval.Jo,jsou kladky a různé vymoženosti,jenže ty stojí peníze a nebo je musíš vyrobit sám.Dnes.po zkušenostech,které mám,bych volila dadant,ale už to nebudu měnit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41559


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
P.Krátký (90.180.212.169) --- 28. 2. 2010
Re: nové zařízení

Dadanty už mám 6 let a jiné úly už bych nechtěl.V plodišti 44.8 na 28.5,na to nízké rámky 44.8 na 13.7 ,a když chci převěsit rámek z plodiště do medníku,tak je akorát do dvou nízkých nástavků,takže s obměnou díla žádný problém,jednoduše převěsím nad mřížku,nechám vylíhnout plod a odstraním.Také hmotnost medníkového nástavku není tak dramatická,zvládne to i má manželka.I včely jsou v dadantech dostatečně silné,jsem s nimi plně spokojen

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41560


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Streit Pavel (78.136.145.219) --- 28. 2. 2010
Re: nové zařízení

Zdravím p. Černá,
V tomto máte asi pravdu, bylo by to ale dobré řešení. Kdybychom si ale ty buřtíky na nich opékali, hm, už se těším na pálení čarodějnic. To se nadlábnu. Ale staré úly emám, takže to bude o to ochuzeno a na dřevo budu muset do lesa, zase. To s tím projitím včelnic také není k zahození. Já mám r.m 39/24 a neustále mám takové nutkání zkusit nízké nástavky r.m 39/17.
To bych chtěl zkusit na nové včelnici. Zdraví P.S

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 41561


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu