78127

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Robert (88.101.253.16) --- 16. 7. 2010
Ostropestřec mariánský

Zdravím vás všechny na konferenci,u nás v Budišovicích okr. Opava je zatím snůška z medovice a lípa končí.Máme tady lán odkvétajícího máku a dva lány ostropestřec mariánský.Nevíte bývá z něj snůška? Nebo je to pastva jen pro čmeláky,jde totiž o druh bodláku pro farmacii.Jinak té medovice z okolních lesů je i tak dost.O kolik se asi opozdí včelstvo ve vrcholu rozvoje z důvodu propršeného května? Typuji dva až tři týdny. Na přelomu května a června nás tady zachránila snůška z hořčice na které včelstva začínaly znova skoro od nuly. Díky za příspěvky.Robert Bena

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 45913


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Pavel Zajicek (88.102.9.94) --- 17. 7. 2010
Re: Ostropestřec mariánský

Ahoj Roberte,

diky nasi opavske firme Galena ted mozna bude pribyvat tohoto bodlaku na Opavsku a mozna i jinde, dalsi pole je u Hlubocce. Stal jsem dnes u toho pole , pole hucelo vcelami, ale vsechny byly na doprovodnem podrostu na tech kvetech bodlaku jsem vcelu nevidel. KOlem toho pole jsem jezdil 2x tydne. Prvne to vypadalo,ze lezi ladem, kvetla na nem repka, neco jako kopretiny a dalsiruzne kvetouci rostliny a ted je najednou fialove.

Jestli dava med to skutecne nevim,ale voni hezky.

Pavel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 45944


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu