78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Václav I. --- 7. 3. 2002
Včely jako lidé

Zdravím a děkuji př. Matěji za odezvu na můj příspěvek a mým jediným přáním je, aby ho takto pochopil každý. Pan Eman se mě ničím nedotkl,což jsem také napsal. Jeho paní neznám a jméno shodné s jeho jsem zvolil proto aby článek byl hezčí. Naopak mu děkuji za odpověď. Byla to samostatná úvaha, kterou jsem chtěl napsat již dříve. Mimochodem příspěvek o manželce je převzat od dr.Plzáka.
A už jen a jen o včelách. Název článku by se dal docela dobře obrátit na : LIdé jako včely. Při častém pozorování jsem si všiml, že když včely před deštěm pospíchají naložené domů, některé nemají dost sil a usednou pod česno na betonový sokl. Tem je ale čeká nemilé překvapení. Sedí tam několik včel, které se zabívají tím, že jakmile unavená včela dosedne, hned se na ní vrhnou,(pracují každá samostatně) začnou je bodat a po několika vteřinách se postaví proti sobě a útočnice od unavené převezme část zásob. Po chvíli odpočinku unavená včela odletí a ta původní hned svůj lup zopakuje na jiné včele. Včela odlétá po 4-5 lupech. Lze odvodit,že postiženou odlehčí o 20 % nákladu. No není to chování podobné některým lidem?
Aještě jedno pozorování. Víte co se stane, když v 1 včelstvu necháte za mřížkou vylíhnout trubci a potom jich 100 označíte zeleným staniolem a pustíte spátky? No přece to, že za 3 týdny je máte po celém včelíně.

Dobrou náladu přeje všem ! V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 460


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu