77996

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 4. 8. 2010
Re: Zdroj z PC jako zdroj na medomet

"Pokud se Vám nepodaří regulaci opravit, tak ji vyřaďte a místo regulace změnou napětí zdroje si pořidte cca za 500,-Kč stavebnici modelářského pulsního regulátoru.To je nesrovnatelně lepší než regulace změnou napětí."

Pokud tam nemáte nějakou zpětnou vazbu přes otáčky motorku nebo jen přes prachobyčený odebíraný proud motorkem, je to vždy jen regulace změnou napětí. Kvalita řízení je potom daná pouze stabilitou otáček motorku při daném napětí. Bez ohledu na to, jaký regulátor to je. U PC zdroje je to vždy pulzní regulace, protože tyto zdroje na tom principu fungují.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46290


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 4. 8. 2010
Re: Zdroj z PC jako zdroj na medomet

Jinak souhlasím, že pulzní regulace je výhodnější než klasická analogová. Minimálně proto, že ovládací člen regulace v analogovém provedení hřeje a tudíž maří energii mnohem víc, výkonová ztráta na něm je určena ohmovým zákonem napětí krát proud na členu. V pulzním provedení je výkonová ztráta určena pouze nedokonalostí polovodičové součástky a je řádově menší. Jediný trochu problém u pulzní regulace je ochrana proti zkratu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46291


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
vsusicky (89.203.212.122) --- 4. 8. 2010
Re: Zdroj z PC jako zdroj na medomet

Modelářský regulátor pro odběr až 40A neco vydrží a patrně by F pojistka mohla v tomto případě stačit.

Na uvedeném odkazu sedná o úpravu pulsního PC zdroje pro plynulou změnu výstupního napětí 3-15V /cca 8A, takže přestože se jedná o pulsní zdroj, šlo by v tomo případě o pohon kde by se rychlost regulovala změnou napětí zdroje. Pulzní regulátor pokud si pamatuji funguje jinak. Regulátor zachová vstupní napětí zdroje a regulace se provádí změnou šírky impulsů.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46296


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu