78508

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Ales Molcik (195.189.142.120) --- 7. 11. 2010
Re: Kontrola spadu

To, že někde hynou včelstva v důsledku přemnožení roztoče a netýká se to mne neberu jako důvod proč se o to nezajímat. Co se děje jinému může v dalších letech potkat i má včelstva. Zdravotní stav včel je kolektivní záležitost a každý může přispět svojí trochou do mlýna a to oběma směry, jak nezodpovědností a lhostejností tak i ke zlepšení stavu a to nejen chovatelsky, ale i dobrou radou nad zlato.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 48018


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Radek Krušina (194.213.39.94) --- 8. 11. 2010
Re: Kontrola spadu

Aleš Molčík napsal:

>To, že někde hynou včelstva v důsledku přemnožení roztoče a netýká se to mne neberu jako důvod proč se o to nezajímat. Co se děje jinému může v dalších letech potkat i má včelstva.
>Zdravotní stav včel je kolektivní záležitost a každý může přispět svojí trochou do mlýna a to oběma směry, jak nezodpovědností a lhostejností tak i ke zlepšení stavu a to nejen chovatelsky, ale i dobrou radou nad zlato.
.............

Pokud je to míněno na mou poznámku z předešlého příspěvku, potom je to nepochopení. To, že se mě to netýká, neznamená, že se o to nezajímám, ale že nebudu přetřásat konkrétní problémy konkrétních včelařů bez nich po internetu.:)
Protože bohužel mám svou zkušenost ohledně gabonů, a jejich zkušenosti jsou podobné (ale už i s gabony 92), myslím, že jako varování pro ty, kdo nechtějí být hluší, to stačí.
:)

Pokud si někdo udělá závěr, že všichni, komu po gabonu hynou či slábnou včely, si za to můžou nedodržením metodiky při aplikaci gabonu a předešlém léčení, je to jeho věc.

Někoho to ale může vést k bdělosti a motivovat k přemýšlení o výběru včeltev pro další chov. Pokud včelstva nebudou odolná, zřejmě přírodní výběr nakonec stejně zase zvítězí - podobně jako v roce 2007.

Já mám pocit, že na mém stanovišti ve Vranové, se k tomuto přírodnímu výběru letos chystá, tak uvidím, jaká včelstva jsem po kolapsu v r.2007 tady rozchoval.
:)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 48023


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Ales Molcik (195.189.142.121) --- 8. 11. 2010
Re: Kontrola spadu

To ne Radku, můj předpřed příspěvek nebyl určen Vám, ale spíš všem skeptikům, že by mohlo být i líp. Třeba že to není jednoduché a rozhodně to teď a tady nevyřešíme. Já jsem v druhém roce včelaření se přestěhoval i se včelami na Prostějovsko kde jsem nepřežil sezónu, protože dostali včely mor a pálil jsem. A nevěřit, že půjde znovu včelařit, tak bych to dnes nedělal. A dnes je situace s morem taková, že ochranná pásma jsou všude kolem a Tovačovu, kde mám včely, se mor vyhýbá, ale i tak je to pro mě omezení, protože v takové nákazové situaci okolí nejde kočovat. Tady bych se jako profi včelař neuživyl, třebaže snůškový potenciál tu je. S pozdravem Aleš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 48026


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu