78021

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(82.100.0.70) --- 26. 8. 2011
co s matkou,která neklade

Zdravím vás přátelé včelaři,začátkem července jsem koupil inseminovanou matku,kterou jsem dal do oddělku.Oddělkem byla přijata a do týdne kladla.Nakladla tak 200 vajíček a to mezerovitě a tak na půl neoplozené vajíčka do dělničiny.Nyní už asi týden neklade.Zásob mají dostatek.Co s takovou matkou,je šance že se ještě rozklade?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 53783


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 27. 8. 2011
Re: co s matkou,která neklade

"Zdravím vás přátelé včelaři,začátkem července jsem koupil inseminovanou matku,kterou jsem dal do oddělku.Oddělkem byla přijata a do týdne kladla.Nakladla tak 200 vajíček a to mezerovitě a tak na půl neoplozené vajíčka do dělničiny.Nyní už asi týden neklade.Zásob mají dostatek.Co s takovou matkou,je šance že se ještě rozklade"

Velká mezerovitost a napůl neoplozená vajíčka jsou znakem vadné matky. Takže reklamace.

Ovšem jako inseminovaná může být zdrojem cenného genetického materiálu, ale až na jaře. Pokud tak špatně klade,není včelstvo schopné si vytvořit zimní generaci včel, pokud se má matka uchovat přes zimu, musely by se včelstvu masívně dodávat plásty s plodem od jiných včelstev. A za takovou cenu vytvořit dostatek silných zimních včel.

Teď neklade pravděpodobně i proto, že na stanovišti není přínos . Nebo se včelstvíčko chystá na tichou výměnu, to je u takových matek pravděpodobné.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 53787


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu