78432

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


a.turcani (94.229.32.130) --- 6. 2. 2012
Re: dotace

Myslím ,že na to dokonce byly výzkumné práce, na čím delší vzdálenost létají, tím méně donesou, protože část sladiny prostě spotřebují na dolet. R.P. príspevok 55815

Radim, to tak nefunguje, ak by to tak bolo, tak prečo si pri odlete z úľa berú zásobu medu do medového vačku podľa dĺžky letu a postupne med menia na pohybovú energiu. Je známe, že nektár nie je medom a funkciu medu nemôže nahradiť.

Malý príklad keď včely donesú do úľa toľko nektáru ako z blízka, len viac spotrebujú hotového medu, ktorý si berú so sebou. Jeden rok agátové porasty do kilometra dokvitli (dažde) a našli si iný agát, ktorý si našli vo vzdialenosti 3km, (zistil som si to na mape) na odvrátenej strane kopca smerom na sever. Dažde prestali, a včely nádherne zanosili medníky. Takže všetko môže byť aj inak.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 55831


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu