78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (217.77.165.33) --- 5. 3. 2012
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Plodove teleso ve spodnim nastavku

Na to budu Radime reagovat ja.Pri zimovani ve 2 nastavcich a dokrmeni po velkych davkach to ve vcelach vypada takto-medove vence trebas i medovice,pod nimi cukerne zasoby a pod tim sedisko vcel zasahujici vrchlikem do horniho nastavku.Na zasobach chumac sedet nebude,bude pod.Chumac se posunuje do horniho nastavku,na jare ploduje v bunkach po vybranych zasobach.Snad souhlas s timto popisem?Letos je to u me ale u skoro pulky vcelstev jinak,ploduji dole.A uz vim proc.Horni nastavek totiz vypada takto:medne vence,pod nimi cukerne zasoby a pod nimi znovu MED ! Kdy ho natahali v teplem podzimu a z ceho,to vi cert.Dole taky medne vence,zasob jeste ted pres 20 kilo,na rozdil od vcelstev,ktera presla nahoru jako jine roky.Do nastavku plneho zasob matka klast nebude.Nastavky jsem prehodil,i kdyz to nutne asi nebylo,buch,buch,ani ne minuta prace na vcelstvo.J.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 56225


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 6. 3. 2012
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Plodove teleso ve spodnim nastavku

"Na to budu Radime reagovat ja.Pri zimovani ve 2 nastavcich a dokrmeni po velkych davkach to ve vcelach vypada takto-medove vence trebas i medovice,pod nimi cukerne zasoby a pod tim sedisko vcel zasahujici vrchlikem do horniho nastavku.Na zasobach chumac sedet nebude,bude pod.Chumac se posunuje do horniho nastavku,na jare ploduje v bunkach po vybranych zasobach.Snad souhlas s timto popisem?"

Souhlasím. Ale problém není tehdy, když mají včely kontakt se zásobami. Problém je tehdy, když se usadí v dolním nástavku , v dosahu mají na začátku zimy tak 1 - 2 kilo zásob a zbytek zásob je od nich oddělený aspoň 10 cm vysokým pruhem prázdných buněk. Potom na začátku mrazů mají dobrané zásoby v dosahu, týden - 3 týdny živoří se zásobami ve volátkách a potom, pokud mrazy nepovolí, je konec, přes prázdné buňky se v mrazu nedostanou.
To už je při prohlídce na konci září vidět, že to tak dopadne a tak se to dá odstranit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 56240


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu