78163

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Martin H. (90.177.148.94) --- 14. 6. 2013

,,Nevidim to vubec spatne.PS:je nas 7 vcelaru kolem sebe,2 budou tocit podruhe a 5 dalsich ma v mednicich sucho!!! Tohle nuti k zamysleni,ne pocasi...JosPr,,
--------------------------------------------------

Ano, pozoruji také, silné včelstvo, pokud se nevytočí dosucha, rychle zanese nástavky.

Je tu ovšem velké ALE.

Já mám 4N 39x24/11r ( vy také pokud se nepletu), včely singer, vigor, místní i VUčko plně obsazené až na pletivo v podmetu už před řepkou, ale snůška momentálně u nás není žádná, kolem poledne před česny tak 10 včel. V řepce byly tak 4 letecké dny, ovocné stromy, i přes spojování s oddělky, nedaly nic!!

Nepoužívám mřížku, namísto ní nechám ve třetím nástavku část zásob. Spotřeba je teď velká, přínous nula... za pár dní je po zásobách.

Takže bych řekl, že pokud příroda nedává, můžete se stavět na hlavu a stejně budete krmit. Na prvním místě je stanoviště, pak počasí až pak včely/včelař.

Řešením je kočování, akorát si neumím představit, kde bych v okolí takových 20km měl nakočovat (Opavsko). Všude stejný scénář: Řepka dle počasí, lípa na zašpinění medometu, možná vybité lesy, když se stane zázrak.

Když se včely v máji rojí, za plnou fůru sena stojí. Kdybych po usazení roj nepokrmil (u konce řepky!), padne hlady.

A takových stanovišt je u nás dost!

Tak snad příště jaro vyjde, jarní snůška je pro mnohé jistota.



Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 61623


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (217.77.165.45) --- 15. 6. 2013
Re:

Souhlasim Martine,ze kde nic neni,neda se nic vytocit.Ted mame stavbu v male vesnici,kde je spousta lelkujicich vcelstev,protoze kolem dokola je jenom obili nebo repa.Repka a akat jim proprsel a ani nezaspinili medomet,ceka se na lipu jako na posledni moznost...Z takoveho stanoviste bych zmizel okamzite,hledal jinde..Mam dobre stanoviste s trvalou snuskou,ktera se 2x,3x za sezonu zmeni v narazovou(repka,malina a ostruzina,medovicova v cervenci).Lipa u nas meduje vzacne,akat dal snusku po 10 letech!,spolehame na uplne jine snuskove zdroje,ale roj nebo oddelek jsem krmit nemusel nikdy.Stanoviste je dulezite,ale to ma nase 7 stejne,pocasi taky a 5 z nas jeste netocilo,neb nema co.Takze zbyva uz jen vcelar a vcely jako pricina,a plny nebo prazdny mednik jako dusledek..JosPr

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 61626


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
J.P. (193.179.175.210) --- 15. 6. 2013
Re:

Martine, když jsem si na toto - krmení roje, aby nepadnul - před nějakým časem postěžoval, tak jsem tu byl za blba!!! Z řepek u kterých jsou olejářské poutače, neni gram medu, či zrnko pylu. Takové řepky se v Česku pěstují již cca dvacet let, ovšem bývaly bez označení a jejich původ se tajil. Přichází doba, kdy lidstvo nebude k opylování „kulturních plodin“ včely, či jiný hmyz potřebovat a místo medu budeme konzumovat zcukřený a zahuštěný kukuřičný škrob

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 61629


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu