78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jarolím Libor --- 19. 7. 2004
RE: další postup

Roje mají snahu stavět dílo zhora dolů. A do stran se jim moc nechce. Sniž jim podmet.
A nebo strč mezi nástavek a dno třeba tu průhlednou fólii co se používá na strůpek. Prodávají to jako čtverec o rozměrech 0,5x0,5m. Kus nech trčet z úlu, ať jim zbude tak 5 - 10 cm volný průchod ze dna do nástavku.
Tím je donutíš se roztáhnou do šířky. Jinak Ti dílo vystaví do podmetu. Pokud máš pocit, že se do jednoho nástavku nevejdou, tak jim ještě jeden přidej. Už bez stavebních rámků.

A ten matečník ? asi bych to nechal na včelách. U měsíc (nebo méně) usazeného roje bych ještě nemněl obavy z nového rojení. To jen první roj (letos z onoho úlu) vyletěl se starou matkou a včely se ji stejně rozhodly vyměnit. A z prvního vajíčka co nakladla udělaly nový matečník.
Ahoj
       Libor Jarolím
       Stará Bělá

PS: a v této době už krmit cukerným sirupem 1:1. S medem moc nepočítej. Už je dost pozdě.


Včera jsem kontroloval, nový roj vystavěl další 4 mezistěny, stavební rámky netknuty, všude plno medu, včely vyvěšeny v podmetu. Na jednom rámku uprostřed nalezen matečník.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 6613


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu