78370
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- (e-mailem) --- 19. 1. 2018
Re: likvidace slabochĹŻ
To by asi stálo za to proskoumat. Mohla by to být užitečná simbióza.
pepan
---------- Původní e-mail ---------- Od: Ivan <e-mail/=/nezadan> Komu: Včelařský mailing list <vcely/=/v.or.cz> Datum: 19. 1. 2018 13:05:33 Předmět: Re: likvidace slabochů "Souhlasím s Pavlem. V chovu je třeba selekce. Jinak nejste chovatelem ale držitelem včel. Jenom doufám, že Vás nemám v doletu. Už jsem měl tu čest se s držiteli setkat. Na otázku rozšíření včelstev oddělky mi řekl "víš, oni si to tam dělají včely samy." Já si chytím roj - někdy, když není moc vysoko. Včely zdědil po tchánovi,královnu nikdy neviděl, gabon vkládal na dno, varidol mu dělal důvěrník. Časem z 5ti včelstev zbyly jedny, dostal jsem je loni do péče a hodlám je rozchovat. Protože to co vydržely je malý zázrak. Když jsem je odnášel, úplně jsem se lekl, že mají děravý podmet, protože se pod ním něco hemžilo. Byli to velcí černí mraveci,ale hodně. Pod dnem úlu ve včelíně měli hnízdo. To si myslím že byl důvod přežití. Včely byly průběžně léčeny kyselinou mravenčí. "
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71247
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - R. Polášek (90.178.51.173) --- 20. 1. 2018
Re: likvidace slabochĹŻ
Mravenci ale kyselinu mravenčí sami od sebe neuvolňují. Tudíž přítomnost mravenců v úlu nebo blízko ulu nemůže ani náhodou znamenat, že by včelstvo bylo průběžně léčeno kyselinou mravenčí.
Mravenci můžou mít na varoa maximálně ten vliv, že spadlé roztoče na dně chytnou, živé zlikvidují a donesou do mraveniště jako potravu mladým.
Případně mohou mít ten vliv, že včely jsou kvůli mravencům v úlu neklidné, víc se pohybují a víc snaží třeba čistit a roztoči tak víc padají.
Drobní mravenci, kteří se pohybují v úlu mezi včelami, by snad i mohli roztoče pohybující se mimo včely někde v koutech a mezerách i lovit.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 71250
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu