77995

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


diskuter (93.99.42.18) --- 5. 12. 2019
malo zavceleno ?-blbost !!!

- pro zdravi vcel by bylo prospesnejsi kdyby k tem 3096 zemrelym vcelstvum pribyly ony dve nuly - a navic, aby se zrusila dotace d 1 -dotace na porizeni a zarizeni provozu by mohly za urcitych prisnejsich podminek zustat - kazdy by si poradne rozmyslel zda bude vcelarit nebo ne.skoncila by ta nekonecna oblbovacka o nutnosti vetsiho zavceleni pro nedostatek opylovacu.vemte si kolik tisic hektaru kvetoucich ploch ubylo jen tzv. anglickymi travniky. zahrady temer bez stromu a sekacky vrci kazdy tyden, kde se neudrzi ani hmyz a dalsi tisice hektaru zastavene domy a silnicemi kolem kterych se nenechavaji zelene plochy ani vykvest.v lesich katastrofa mizi boruvky, maliny, ostruziny. nedostatkem vcel to urcite neni. o kaceni vzrostlych stromu ve volne prirode u vodnich toku a pramenist se neni treba rozepisovat - vetsinou to provadeli ti co to potrebovali pro sebe nebo pro nekoho a ted delaji humbuk sazejte stromy. ktere jsou vcele plne prospesne, az za 20-30 roku -o lesich se nebavima to je samostatna kapitola.-a dalo by se pokracovat.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73637


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
PavelA (93.90.164.80) --- 5. 12. 2019
Re: malo zavceleno ?-blbost !!!

na dotaci 1D mám svůj názor,dávat jí až od určitého počtu včelstev+doby včelaření..
dvě nuly k úhynům,ano,včelaření by se "vyčistilo",ale na druhou stranu by se sem zase natahalo ze zahraničí o to víc bordelu/plemenného..atd/.
Spíše jedna nula selektivně,tam,kde je včelstev jak nas..no a s tímto stavem/převčelení/ stále se opakující nákazovost/mor/.

Co se týče snůšky v krajině-když SZIF nařizuje min. dvě seče luk nebo jednu seč+přepasení,k tomu ještě i max.výšku strniště+nutnost uklidit zbytky po seči,tak ty louky podle toho vypadají.Byly roky,kdy to tady sedlák hobloval i 4x -má bioplynku.Pronajaté louky se nehnojí-moc peněz,hnojí jen soukromníci a to nejen močůvkou nebo hnojem,ale i uměl.hnojivy.

A borůvky v lese?Zryté prasaty!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73638


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu