| - gupa (93.92.52.23) --- 4. 2. 2020
Re: podmet
Pokud chceš vědět co jsi dělal blbě, Gabony když jsi měl dávat ty jsi je vytáhl.
tady je obrázkový návod:
https://www.beedol.cz/leceni/ochrana-dlouhovekych-vcel/#aplikace-gabonu
Ty gabony vytvoří v kritickém období clonu do období aplikací varidolu.
Pokud chceš jistotu, aplikuj v nějakém náhodně vybraném včelstvu nebo dvou na stanovišti po nějaké době vložených gabonů kyselinu mravenčí, pokud padají jednotky roztočů, gabon funguje, pokud desítky spíš stovky, gabon nefunguje a musíš aplikovat po odpaření KM několikrát do aplikací Varidolu.
..........
(91.221.212.49) --- 4. 2. 2020
Re: podmet (73914) (73915) (73917)
Ta rabovka vznikla v blízkém okolí, u mě zásoby nezmizely, spíše naopak byl přínos, včelstva byla silná. U kolapsu navečer vymetu zbytek včel a úly uzavřu, to by měl při loupežích provést každý, ale když se pak zeptám co dělají dotyční se zásobami po úhynech, tak odpověď je že žádné zásoby nemají, vše je vyrabováno, to jsou metráky zásob v luftě.
S krmením to mám velice jednoducé, na konci května nechám 20kg řepkového medu ve 3.N, 4.N slouží jako medník pro mě. Po vytažení gabonů nakonci července (nebo obvykle KM) převážím nástavky a kde není aspoň 15kg ve 3N., doplním jednorázově max 5 kg cukerného roztoku ve vypařených kapsových krmítkách, to je tak třetina včelstev. Oddělky mají jen cukr, taky v kapsových krmítkách ve více menších dávkách. Vytočené plásty vracím zpět do 4.N, po snůšce po lípě je tento ,,medník" uzavřen folií se škvírou. Je to taková metoda s mednou komorou, dost na internetu je, i když praktičtější je s nízkými nástavky. V podstatě k 1. září zahazuju klíč od včelínu, a v říjnu nestačím zavírat prázdné úly, denodenní kontrola je nutnost, jinak jsou zásoby fuč.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 73921
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |