77619

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Kristl Pavel --- 7. 10. 2004
RE: zimování- začátečník-podloka

Zdravím, zkusím trochu reagovat:

> 2.ošetření fumigací se dělá za týden po prvním.

Letos máme v pokynech veterinární správy uveden interval právě těch 10 - 14 dnů, jak už jsem se zmínil. Asi přehdnotili vývojový cyklus varroa.

>... Někteří přátelé myslí, že po Gabonu
> mohou ušetřit fumigaci nebo dvě. Není to pravda.

Zase se odvolám na OVS - přímo je uvedeno, že léčení gabonem nahrazuje 1. fumigaci. Že by páni odborníci něco nezvládli? V Nasavrkách jsem se taky dozvěděl, že léčení dvěma léčivy je prospěšné i z důvodusnížení rezistence. Ti roztoči, kteří odolají jednomu léku, obvykle zajdou na ten druhý. Předloni jsme měli v ZO nasazený gabon, na podzim jsme fumigovali jen 2x a proti předchozím létům byl opravdu prokazatelně nižší spad.

> Za ekvivalentní ošetření, lze v našich podmínkách považovat
> pouze ošetření aerosolem.

To už jsem z těch diskuzí tady pochopil, že má velkou účinnost - lze léčit později, kdy je minimum až skoro žádný plod. Ale v praxi narážím pořád na problém - aby to bylo maximálně účinné, chce léčení aerosolem aplikovat celoplošně. Pokud by se přístroj v ZO půjčoval, tak brzo přestane fungovat a člověka, který by to dělal pro všechny členy zatím nemám.

Pavel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 7413


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu