78278

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(2a00:1028:96c4:8366:e42f:b99d:9fee:250d) --- 4. 7. 2022
medovice 2022

Letos zdá se, že medovicová snůška skončila - žďársko. začátkem června dávala dost puklice smrková, bylo jich hodně ale skončily kolem 10. června. Pak chviličku puklice poloskrytá, na tu jsem spoléhal, ale asi díky horku a suchu moc medovice nedávala, letos tak do 20 června, když bývá dobrý rok, jede až do 10 července.
Teď jsou všechny samičky suché, kladou vajíčka, produkce končí. Poslední zbytky smyly nedávné přívalové dště. Mšice nic moc, něco na javorech ale listy suché.
Nezbývá počkat až dokvete lípa, vytočit zbytky a těšit se na další rok. Snad jen v lokalitách, kde je jedle by mohla přijít pozdní medovicová snůška.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75936


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
JosPr (46.135.6.203) --- 4. 7. 2022
Re: medovice 2022

Neni smrku,neni puklic.Na parezech moc medovice nebude.Jeste je ve hre jedle a modrin,msic je plno,15.cervence +- to teprve zacne.Lipa jako kazdy rok naprosta O,ale jede ostruzina,za chvilku se prida starcek hajni,neni duvod hazet flintu do zita.Brzo rano a pozde vecer je hezka snuska.Chce to jen par dnu,kdy bude dusno a bude drobne zaprchavat.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75937


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (90.178.51.173) --- 4. 7. 2022
lípy Re: medovice 2022

U nás byl zase naopak asi lípový rok. Lípa loni moc nekvetla, taky bylo zima a dost mokro, ale díky dostatku vláhy asi na letošek vloni nasadila hodně pupenů.
Takže letos jsou u nás lípy obsypané květy. A jak poslední týden lípa kvetla naplno, sedlo hodně optimální počasí, hodně teplo plus stromy lípy vytáhly zbylou vláhu ze země, takže lípa hodně medovala plus posledních 14 dní u nás moc nepršelo a lípu nesmylo, poslední bouřkové pásmo dokonce u nás prošlo jen za mírného krápání a velkého dusna.
Lípa mohla medovat ještě víc, kdyby před více než týdnem, 14 dny mnohem víc napršelo a nebylo u nás tak sucho a kdyby byly teplejší a dusnější noci. Ale i takhle to stačí. Dneska jsem po osmé hodině večer šel kolem lip a na nich to slušně hučelo. Jen škoda, že předpovězené ochlazení medování lípy zkrouhne, ale stejně u nás už je 3/4 květů lípy odkvetlých.
Každopádně kdo má u nás dost velkých líp v doletu, tak asi bude mít letos při točení lípy radost. Já už ne. u mě už jsou lípy pomalu jenom k podněcování, většina z nich kolem mé zahrady je vybitá.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75938


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
(91.221.213.137) --- 5. 7. 2022
Re: lípy Re: medovice 2022

Lípa letos asi nic, z česen jde minimální vůně, přínos pouze podněcovací. Takže zas tak supr rok to nakonec není jak mnozí hlásali po jarním vytáčení že měli plné medníky. Pokud nejsou nadstandardní snůšky jako akát, slunečnice, medovice, inkarnáty apod.... Spadne to po započtení celé senony max. do průměru. Teda po 3 mokrých podprůměrných letech tady na severovýchodě. Nadprůměrné roky vypadají jinak.

K lípě, možná že někde pod beskydama fakt medují, když není zároveň převčeleno. Tady taky kvetou více jak vloni, ale přínos minimální - mokro je dost, i předchozí měsíc bylo naprůměrně srážek.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75939


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
R. Polášek (90.178.51.173) --- 5. 7. 2022
Re: lípy Re: medovice 2022

Přesně tak, u nás to je pod Beskydami. Radhošť je od nás tak 15 kilometrů na jih až jihojihovýchod. A evidentně ze srážkových radarů je vidět, že v těch horách letos pršelo výrazně víc neý u nás. I když zase ne tolik, aby řeky z Beskyd měly nějaký zvýšený stav.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75940


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu