77996

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 18. 8. 2022
Re: Vceli dilo a loucka

>..ku koncu repky pred agatom odoberam vsetky matky ..cca 1. maja u nas.. po vyliahnuti plodu mozem nasledne odobrat kolko uznam za vhodne a vlozit nove prazdne ramky..davam doboku ,uz nezebrujem jak na jar.. cca 1 juna uz nove matky maju prve kolesa zavieckovaneho plodu a ten vyrezem..<

pokud tam máš takové snůškové podmínky, je to logické, ale i přesto, jestli to děláš plošně v tom nejlepším co matka odvádí ji odebereš, nevím co sní děláš, přitom třeba je dobré pozorovat matky a jejich výkonnost, protože pro porovnání třeba ty nejdražší inseminky nekoupíš s nultým stářím, ale jednoleté.. ale ty svou matku odebereš. I kdybych je dal jinam s pár plásty plodu, ty matky dostanou výživovou ranu a už ten rok nebo nikdy nebudou tak výkonné. Na matkách záleží co se týká populací na stanovišti, ta když je oní dobře postarané, když má možnost včelstvo ku vzniku a stanou se znich létavky, tak nosí a nosí. Ale znovu píši, jestli máš takové zkušenosti jako výchozí cestu, je to možné, dokážu si to představit, protože to není tabu takové podmínky, tedy až u stokilových zpravodajů co občas náborujou z pochopitelného obchodního modelu který jako jeden z mnoha funguje lépe než samotná produkce medu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76053


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu