78118

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (90.178.51.173) --- 24. 9. 2022
Re: Cena cukru.

Tak ono je taky rozdíl, že dříve se zimovalo třeba jenom na 6 - 8 kilech cukru, takže ta cena cukru nebyla tak kritická. Zatímco dnes se zimuje třeba až na 30 kilech.
A je taky velký rozdíl ve snůškových možnostech. Dříve i mimo snůšku se dalo počítat se směsi různých kvetoucích rostlin s přínosem až několik kilo každý týden. A to v lese i na poli a i v intravilánech obcí. Na stanovišti nemusela být ani nějaká hlavní snůšková rostlina, stačil směsný med z toho, co kvetlo třeba na polích jako plevely nebo na zahradách nebo v lese. Dnes je totéž jen velmi vzácně tam, kde s udržují nějaké kvetoucí louky v nějakém režimu chráněných oblastí. Nebo kde biozemědělci mají plevel v polích nebo kvetoucí rostliny na pastvinách.
Podle mne to bude hlavně záviset na možnostech snůšky. Kde se včelař musí už v červnu starat hlavně o to, aby včely netrpěly hladem a podněcovat je a kde logicky kvůli nedostatku pylu má včely citlivé na nemoci a snadno mu přes zimu padnou, tak bude zdražení cukru, zdražení příspěvků ČSV nebo zrušení dotace D1 impulz k tomu, aby včelař přestal včelařit. Kde naopak včelám jenom zabrání v rojení v květnu a od května po červenec jenom vytáčí a maximálně jenom mění matky a dělá nějaké oddělky k udržování m počtu včelstev, končit se včelami chtít nebude ani po zdtražení cukru.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76125


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu