78210

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(93.92.52.23) --- 3. 10. 2022
Re: Vyhrává levný

Gupo nemáš úplně pravdu. Je to hlavní trend, ale na trhu je i menšinová skupina zákazníků, která to má opačně a chce něco drahého, luxusního a týká se to jednoznačně i potravin. Pokud máš kvalitu, kterou můžeš nabídnout a dokážeš se k této skupině dostat, pak máš vyhráno. <

Jen konstatuji. Mám pravdu, důkazem jsou sami včelaři a sháňka po cukru. Copak koupíš? Máš několik možností. Cukr za 10,- za 20,- za 30,- za 40,- za 50,-. Kterej si vybereš? Určitě ten nejdražší je podle ceny určitě ten nejkvalitnější ...?? Tak. Jsi ta úzká skupina včelařů a kupuješ cukr za 50,-? Nejsi?, jsi stejný šetřílek jako ostatní. Kdo koupí cukr za 50,- v tunách, je prostě zoufalec a neználek. To samý u medu. Takže ty drobný sice jsou pěkně zakulacený, že jde kilo po 280,-, ale jsou to v součtu jen drobný. Buď jsi medař nebo včelař. Jako včelař se budeš chovat jako šetřílek, ale po zákazníkovi budeš chtít maximální cenu? Jak že to nazývají konzumenti včelaře, ... je to vtom článku na beeinfo co sem dal JosPr?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76156


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
gupa (93.92.52.23) --- 3. 10. 2022
Re: Vyhrává levný

Ještě pro vysvětlení, med v balení od 5-600g je prodej obalu. Ne medu. Pokud hodně včelařů padne do této obalové pasti, musí vedle obalu ještě investovat do pěkných víček, pěkných etiket, pečetí, gumiček, krabiček, značek a jiných vícehodnot, atp. Otázka. Jak krásný musí být med aby se tak prodal někde na dědině? Odpověď hodně krásný pro pár bab, co si chcou koupit pěkný obal.

Realita nízkých cen na který se tvoří obchodní marže je základ. Takže když vytvoříš balení bez obchodní marže, můžeš si ten med odemne koupit a nabízet ho, ale to zase není o včelaření ale o medaření a obchodu. Nikomu vtomto nebráním, jen konstatuji. Člověk rád sám sebe úkoluje kvůli vidině většího zisku, ale vtom momentě nevidí větší náklady. Chamtivost je často slepá. Obchodník zpravidla ale má jasný cíl. Takže vtom vidím rozdíly a pastičky co se nenápadně v odborných přednáškách lije do hlav potenciálních hráčů letadla s názvem kup si pěkný med s mnoha přívlastky.


První a poslední věc aby se prodával med jako víno je, změnit normu na med a charakterizovat med s HMF jako přirozený proces který se v pravém medu odehrává. Rozlišit přehřátí a padělání a přirozené HMF v dyrovém medu je bezpodmínečně, pro tuto ideu srovnání víno - med zásadní.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76157


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu