78123

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Zdeněk (93.89.102.199) --- 5. 10. 2022
Cena cukru.

Z vlastních poznámek rok 1993 vykupní cena medu 14 kč,cena cukru 17kč.Postupně se cena medu zvyšovala a 3roky starý med v roce 1996 se prodal za 54kč.Moje prognóza buď ubude včelařů,větší poptávka po medu nebo přibude včelařů poptávka po včelstvách a oddělcích.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76181


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(93.92.52.23) --- 5. 10. 2022
Re: Cena cukru.Zdeněk (93.89.102.199) --- 5. 10. 2022
Cena cukru.

Z vlastních poznámek rok 1993 vykupní cena medu 14 kč,cena cukru 17kč.<

Ano, asi rok před oficiálním vstupem ČR do EU se sice hranice chránily, ale volný pohyb osob a zboží s schengenskou dohodou už frčeli. Byla to rána. Předvídatelná. Ale včelaři hlásali, že karavana jede dál když psi štěkají. Karavana ale nemá nesmrtelné velbloudy. To se tehdy jaksi dodnes v ČSV ale nevyřešilo.

CIS měl být od začátku výhledově dělán jako osobní systém pro každého včelaře stím, že se jednou OO a ZO začnou rozpadávat. Stále si myslím, že pana Formana by měli platit více než nějakou tiskárnu Včelařství. Protože vše lze přes dobře navržený systém distribuovat v podstatě v ceně. Toto s časopisem je typická achylova pada Prahy, co vím jednou do měla být i D1, jednou to bylo DPH, jednou to bylo to a to a to. Bylo toho hodně co karavana zapomněla, proto dávno měla být v akci pro ČSV digitální alternativa.

Tu lze u IT odvětví pořídit relativně levně, nesmí se chodit o dva baráky na Křemencárně někdo v Praze dál, to je jisté, že vznikne opět drahá trafika která bude prostě drahá a každá změna na webu se platila docela draze co vím.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76186


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (90.178.51.173) --- 5. 10. 2022
Re: Cena cukru.

V posledním Včelařství bylo napsáno, že v CISu nejdou udělat různé profily pro omezený přístup jen k některým částem CISu. V takovém případě rozhodně nemohli ten CIS dělat jako systém pro řadové včelaře, protože je jasné, že řadoví včelaři musí mít do CISu jen omezený přístup. Musí mít právo měnit či plnit daty věci, které se jich týkají, ale nemohou svévolně menit další data, například evidenční data o sobě nebo data týkající se Svazu a hlavně jiných včelařů.
CIS má být dělaný, kdysi se psalo, na základě Excelu. (další milióny pryč z republiky Microsoftu, pokud bude třeba na přístup k CISu kupovat licenci Excelu) takže klient CISu běží na excelu, ale jeho databázový server běží na čem? Taky na Excelu nebo je tam použit nějaký klasický databázový systém?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76187


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
gupa (93.92.52.23) --- 5. 10. 2022
Re: Cena cukru.

R. Polášek (90.178.51.173) --- 5. 10. 2022
Re: Cena cukru. (76181) (76186)

V posledním Včelařství bylo napsáno, že v CISu nejdou udělat různé profily pro omezený přístup jen k některým částem CISu. V takovém případě rozhodně nemohli ten CIS dělat jako systém pro řadové včelaře, protože je jasné, že řadoví včelaři musí mít do CISu jen omezený přístup. <

Web jak ho vidím, asi je upravená Joomla. V Joomle byl kdysi problém s právy, ale od verze 3, tuším, že se tento problém s právy zapracoval a dokončil do systému naplno. Samotná Joomla nemá problém přidělit omezení v jakkékoli míře komukoli.

CIS je od začátku, pokud si pamatuji složení souborů dobře, byl počat na FoxPro, jde o systém klient server, ano, je to velmi podobné tabulkám, ale samotný kód běží po kompilacích samostatně, takže po stažení počítač přes nějaký RPC napojení se připojí přes síť internet na server a zaktualizuje databázi. Je to dobré řešení. Joomla je oproti tomu plně online databázové řešení a to má také své výhody a nevýhody co se týká uživatelského komfortu. Lze ale ovšem využít pluguny typu XMLRPC a aktualizovat tak data kterou Joomla má z offline aplikace, třeba z mobilu nebo PC. XMLRPC má ale také své výhody a nevýhody. Většinou se musí hodně hlídat kvůli bezpečnosti, protože představuje určité bezpečnostní riziko.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76189


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
JosPr (46.135.93.28) --- 5. 10. 2022
Re: Cena cukru.

Hlavne,ze do CISu pridali obsluham tlacitko "datum hlaseni do Hradistka" a tlacitko " overit v registru",zduvodneno bohulibou snahou pripravit SZIFu podklady pro "kontrolu".V ktere hlave se podobne napady lihnou??? CIS byl puvodne prezentovany jako "ulehceni" prace jednatelum.Za tanecky kolem 1.D je placeny sekretariat,za kontrolu zadosti SZIF,ale zadarmo jim budou praci ulehcovat jednatele? Hezky vymysleno.Takovy CIS a takove napady si na svazu strcte za klobouk.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76192


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
R. Polášek (90.178.51.173) --- 5. 10. 2022
Re: Cena cukru.

"Web jak ho vidím, asi je upravená Joomla. V Jo..."
Tak to už je nad mé znalosti IT.
Jediné, co považuji za jednoznačné, je úplně oddělení databáze článků a dalších věcí webových stránek třeba stránek ČSV www.vcelarstvi.cz a databáze CISu. Tam jsou úplně jiné bezpečnostní požadavky, u CISu výrazně vyšší, protože tam jsou defakto hodně osobní data všech včelařů. A koukám, odděleno to tam je, jestli jsem správně rozuměl výpisu stránky, CIS tam má svoji poddoménu cis.vcelarstvi.cz
Tak doufejmě že ten CIS tam běží na nějaké slušné databázi, ne na nějaké open source třeba My SQL a pokud ano, tak snad je bezpečnostně aspoň dobře nakonfigurována.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76194


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu