76971
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- gupa (93.92.52.23) --- 31. 12. 2022
Trubčí včelstva
V trubčich mezistěnach nevidím smysl,abych rekl pravdu.Proč taky? Trubcinu maji včely postavenou za den.<
Chov trubců je důležitý a není vůbec tak jednoduchý pokud má k něčemu být. Asi zřejěm platí že oco se nezajímají obchodníci, to není pro včelařství důležitý. P. Sedláček to asi nevytubuloval na internetu ve svým kanálu, proto je to tak omezený artikl, protože se nevyplatí ani o chovu trubců předvádět.
Trubci maj až 10ti násobně větší vliv na genetiku včelstev než samotná matka. Trubec je haploidní, je věrnou kopií své diploidní matky a matky jsou polyandní, tz. má ve váčku po oplození u sebe, pokud je kvalitně oplozená sperma od asi od 10 trubců a více. Vtom tkví ta investice do válců.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 76497
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - JosPr (46.135.75.215) --- 31. 12. 2022
Re: Trubčí včelstva
Význam trubců snad nikdo nepopíra,ne? Seriovou vyrobu trubčích mezistěn mileradi prenechame někomu jinému,vyrobců mezistěn je pořad vic než 20.Klíďo s ťim někdo může prorazit na trhu.
To máš jako u mne doma s pastovaným medem,je neprodejný.Tak proč se pastování věnovat? Pro strýčka Přihodu,kdyby nahodou někdo někdy chtěl pastu? No pastoval by jsi za 0 odbytu??
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 76499
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - gupa (93.92.52.23) --- 31. 12. 2022
Re: Trubčí včelstva
JosPr (46.135.75.215) --- 31. 12. 2022
Re: Trubčí včelstva (76497)
Význam trubců snad nikdo nepopíra,ne?<
Pokud trubcům nedáš správné podmínky, uvidíš to samé ve včelstvu, jak popisuješ situaci s dělnicemi pochodujícími po česnu. V podstatě dvě rovnice ale jeden výsledek a jedna příčina proč se tak děje. Nejde jen o viry co prý roznáší roztoči, ty jsou všudypřítomné a světe div se, roztoč se nakazí viry také nemocnou dělnicí nebo krmivem. Je to otom pohledu na věc a otom kam daleko až včelař je ochoten vnést experimentování aby poznal co je a co není v určitý moment důležité jinak oto, oco se snažíš dojdeš.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 76501
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu