77667

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 27. 1. 2023
jak je to s výdělkem u včel

Musel jsem zareagovat ještě jednou. Jestli je někdo citlivý nebo mu vadím, ať to prosím nečte.

Pokud si někdo někdy myslel, že včely jsou k tomu, že se znich bere jen med a občas jednou zarok se donich nalije trochu sirupu aby neumřely hlady přes zimu, že je potřeba jen trochu znalostí o včele jako takové, že v podstatě včelstvo je takový malý zlatý důl, velmi se mýlí a plete si dojmy s pojmy. Okolo přežití včelstev a jeho chovu se nějakou dobu pohybuji a stále je ve skutečnosti doba taková, že kdo v průměru, každý týden sezony neobětuje náklady v podobě jednoho kila/úl, medu do toho, aby včelstvo žilo a přežilo, tak má nějaké ztráty v podobě úhynů. Chov včel je velmi nákladový koníček a velmi riskantní zaměstnání. Pokud chce někdo ve včelařství přežít ve formě příspěvku do rodinného rozpočtu, musí mít eshop, musí umět vyrábět několik předmětů pro včelaře, musí umět počítat v rozvaze, musí umět třeba natáčet video a dávat ho za reklamu z které jdou peníze, takže musí umět ze sebe udělat toho správného šaška aby byl zajímavý aby na oplátku youtube plnilo za kliky jeho bankovní účet, musí umět zpracovávat informace aby nenaletěl a zbytečně neivestoval svůj čas a peníze, atd.

Takže jestli dnes někdo spekuluje, jestli dát do včel léčivo jednou dvakrát během sezony, tak ať raději ani nevčelaří, protože je šokem, že si někdo myslí, že dá něco podle návodu a včely uhynou nejen jemu, ale celému okolí. Kdo se nestará optimálně každý týden a minimálně každých 14 dnů o podání léčiv do včelstev, po celou aktivní sezonu co létají a jsou driftující, loupící, slídící, atd dělnice, tak ať prosím nevčelaří a koupí si med nebo jiný včelí produk hotový, pokud mu vadí včelař, tak třeba i ze supermarketu.

Hodně tím pomůže včelařství a včelstvům aby nehynuly.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76584


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu