78009

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 28. 1. 2023
Re: jak je to s výdělkem u včel

Jaké lečiva by to měla být aby je dával celou sezónu to znamená 25x? Mám strach ,že by ty včelstva nepřežila a uhynula na ulečení.<

Kyselinová nepřetržitá clona. Jaké kyseliny? Podle situací. Kdo je v tomto směru vzdělán, nemusím se dál rozepisovat. Okrajově třeba průmyslově syntetické akaricidy, jenže unich nelze moc opakovat kvůli tomu, že to je syntetický kontaktní jed.

To je prozatimní účinný recept nato, včelařit s minimálními ztrátami a to znamená opravdu velké náklady. Kvůli tomu to tu píšu, aby si každý zájemce o chov, nebo státní byrokrat, kterému nedojdou takové myšlenky a počty, si to uvědomil a zjistil, jestli na chov nebo pochopení toho co chov obnáší, vůbec schopnosti. Ono mávnout rukou, že si včelky poradí je jak situace s potápějící se lodí nebo padajícím letadlem. Rozvoj infekce po injektaci roztočem který má smrtící dávku virů je hodinová záležitost do konce, třeba u docela silného včelstva. Zatím to není obrazně jako u hlídání u náletu špačků, ale dost se to k této situaci u včel blíží. Zdá se to být šokující, ale každá sranda něco stojí a proto nemohou dlouhodobě fungovat představy oy krásné malé včeličce která produkuje sama a bez práce a za levno, hodně medu. To umí jen míchači a výrobci takto prezentovat své zabalené výrobky a to je spíš o trubcích a velkém bezohledném obchodu s medem.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76588


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 28. 1. 2023
Re: jak je to s výdělkem u včel

Ona ta malá krásná včelička skutečně produkuje sama a bez práce plno medu, ale jenom tam, kde není vzhledem ke kapacitě krajiny pro včelí snůšku převčeleno. Jenom tam začne vyrovnávat spotřebu zásob a zvyšovat ty zásoby už někdy na začátku dubna a dost sladiny a pylu pro sebe v přírodě nabere ještě v srpnu.
Zdroje sladiny a pylu u nás klesly odhadem až na pětinu kapacity před 30- 40 lety, takže počet včelstev u nás by měl klesnour podobně. a ne být stále stejný nebo se dokonce zvyšovat.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76590


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu