78224

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 20. 3. 2023
pyretriny

Odkud bere Čína, největší producent základu pro pyretroidy tolik pyretrinu? Z Afriky. Jedna africká země, je na této produkci docela závislá.

Wiki:
Stav rok 1950
Většina světové produkce pyrethrinů a i kopretiny starčkolisté pochází z Keni (aktuálně 70 %). Zde a ve vysočinách východní Afriky se začala pěstovat koncem 20. let 20. století.[4] Podstatnou část rostlin pěstují drobní zemědělci jako jediný zdroj svých příjmů. Jedná se o velký zdroj příjmů z vývozu Keni a přináší více než 3 500 pracovních míst.

Stav výsevů produkčních ploch pro pyretriny 2019 - Souhrná agrotechnika produkce. (Kdo pamatuje, Léčivé rostliny Zbraslav, takové publikace měla pro každou drogu kterou nasmlouvala a vykoupila)

https://www.kalro.org/sites/default/files/Pyrethrum_Seedlings_Mobile_App_TEMPLATE_March_20_2019_ed_LW_NW_REVISED.pdf


Kniha:
Pyrethrum Flowers: Výroba, chemie, toxikologie a použití
https://www.amazon.de/-/en/John-Casida/dp/0195082109

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76745


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 20. 3. 2023
Re: pyretriny

Gupa: Pěkné. Stačí si přečíst ty nadpisy a člověk ví o těch chemických látkách tolik, že o tom nemusí číst dalších 10 let.
Ale chtěl bych upozornit, že si pleteš insekticidy a akaricidy.
Přírodní pyrethriny i většina pyrethroidů se hodně používá jako insekticid. Na ošetření včelstev se tak nedají použít, protože zbaví úlu možná roztočů, ale jakožto insekticidy taky stoprocentně i včel.
Na ošetření včelstev proti roztočům se dá použít z toho cca tisíce různých známých pyrethroidů jenom těch několik pyrethroidů, co fungují jako akaricidy neboli hubí roztoče a současně nejsou insekticidy neboli v použité koncentraci nehubí hmyz. A současně to musí být chemicky čisté látky, nesmí v nich být příměs jiných pyrethroidů, protože ty by poškodily včelstvo.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76746


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
gupa (93.92.52.23) --- 20. 3. 2023
Re: pyretriny

Na ošetření včelstev proti roztočům se dá použít z toho cca tisíce různých známých pyrethroidů jenom těch několik pyrethroidů, co fungují jako akaricidy neboli hubí roztoče a současně nejsou insekticidy neboli v použité koncentraci nehubí hmyz. A současně to musí být chemicky čisté látky, nesmí v nich být příměs jiných pyrethroidů, protože ty by poškodily včelstvo.<

Seznam je znám od dob Veselého který ho vyzkoušel. Já jen že slovo "syntetický" nebo deriváty nebo jiné zaklínadlo pod kterým si člověk představuje jedno ale ve skutečnosti je to druhé. Syntetická výroba je veškerá výroba kde se něco vezme a to slouží jako náhražka přírodního zdroje. Ale zpravidla jde jen o přečistění, filtraci, smíchání, vaření, homogenizace, atomizace, charakteristickým společným znakem je průchod reaktorem, kde se syntéza tvoří.

Třeba reakční prostror - reaktor, je součástí každého kotle na ohřev a vytápění, nebo vývin plynu. A třeba si vezmeš dřevo dáš ho do takového reaktoru (kuřačky) a díky reakcím dokážeš vyrobit z toho dřeva třeba kyselinu mravenčí, dřevoplyn, vodu, a něco co se nazývá moderně tekutý kouř, kterým se aktuálně cpe skoro každý, kdo si koupí něco "jako" uzeného a levného. Takže syntetický kouř je v masném průmyslu a živí národ chutným výrobkem. Stejně tak to dělá včelař, KM, KŠ, atd. jsou náhražky přírodních látek vyráběné syntézou, takže i kyselina je syntetický akaricid, stejně jako pyretriod. (pokud má akaricidní účinky a neotráví včelstvo)Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76747


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu