78210

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (90.178.51.173) --- 3. 4. 2023
Re: Kolik medu máme na skladě???

Já jsem kdysi vrch ztuhlého medu s pěnou sbíral pro sebe. Pokud kvasil, byla to naopak příměs do slabého vlažného čaje nebo dokonce do čisté vody. Kdy se vytvořilo, hlavně pro léto, chuťově zajímavé pití.
Navíc my jsme med nepastovali, proto na vrchu medu vždy vedle pěny byly ještě nějaké zbylé nečistoty, které se tím odstranily.
My jsme skladovali med nejvíc v pětikilovkách od okurek, které jsme kdysi odkoupili od někoho, kdo nasbíral ty flašky na skleník a nakonec ho nedělal. A tam to rozehřát šlo snadno, nějaký sud s medem by byl problém. Dokonce mně připadalo, že když se taková flaška medu rozehřeje a potom třeba v zimě v chladu při teplotě +5 - + 10 st C ten med teplý 40 - 50 st C se přelívá tenčím proudem z flašky do flašky třeba desetrát, či dokud nezchladne a nezhoustne, z medu se odpaří znatelné množství vody a ten med se tak zahustí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76786


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 3. 4. 2023
Re: Kolik medu máme na skladě???

Kvašení jinak probihá asi tím systémem, že déle skladovaný dávno ztuhlý med při nějakém otevření či netěsnosti na svém povrchu v tenké mikrometrové tloušťce nasaje vlhkost a tam je potom hodně zředěný. Následně v té tenké povrchové hodně zředěné vrstvičce začnou kvasit kvasinky, které se tam náhodou ocitnou. jak se začnou kvasit a množit, začnou přitom přeměnou cukru produkovat taky vodu, která dále ten med ředí stále do víc do hloubky a kvasit tak začíná stále silnější vrstva medu. ke kvašení taky přispívá nejspíš i to, že na pvrchu medu budou nějaké živiny přinesené v nečistotách.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 76787


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu