78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jarolím Libor (e-mailem) --- 25. 2. 2005
Diskuze a její závaznost

Nazdárek přátelé,
za 1. velmi si vážím skutečnosti, že tato diskuze existuje a mockrát mi její účastníci pomohli.
a za 2. není to tady nic jiného, než rozhovor na ulici a nebo u piva
čímž jsem se chtěl dostat k otázce: Proč si někteří myslíte, že tady na té ulici mají někteří lidé čas se s Váma bavit?
A Ty tu opravdu chceš závazné autorizované odpovědi na své otázky?
(viz níže) "Taková diskuze má probíhat na jiných místech", souhlasím. I na jiných místech. Ale nemyslím si, že zrovna tady je to správné jiné místo.
To fakt můžu jít vyřvávat cokoli na ulici. A když mi nikdo neodpoví tak z toho vydedukuju, že se mnou všichni souhlasí. :-)) To není demokracie to je blbost. Je to tady příliš anonymní, nevidíme si do tváře a vlastně ani nemáme jistotu, že ten co odpovídá je ten pravý. Kdokoli pak může říct, "O tom jsem nic neslyšel". "To jsem nepsal" "To jsem pochopil úplně jinak, než mi tady vykládáš Ty."
A stále ještě můžeš vytáhnou a trošku pškroutit a aplikovat ustanovení z obchodního zákonníku: § 16 Podnikatele zavazuje i jednání jine osoby v jeho provozovně, nemohla-li třetí osoba vědět, že jednající osoba k tomu není oprávněná.
Tak proč toto nevztáhnout i na jednání tady v diskuzi, když sedí ve své provozovně (třeba na sekretariátě) u svého počítače. :-))) A my jsme nemohli vědět, že je to jinak. :-))

To by mohlo prozatím stačit na objasnění závaznosti jakýchkoli výsledků pocházejících z této diskuze. I na objasnění, proč se tu naši představitelé neozývají. Nemají čas na "mlácení prázdné slámy".

A jak chceš diskutovat veřejně, když ne v tisku, televizi, rozhlase a nebo na členské schůzi či konferenci ?
Ahoj
       Libor Jarolím


> Promiňte mi můj možný omyl, ale jinak taktické mlčení představitelů na této
> konferenci a vytváření jakési diskuze přes časopisy nejde popsat. Taková
> diskuse má probíhat na jiných místech a ne v odborném tisku.Tato diskuse v
> časopisech je přinejmenším varováním demokracie.


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8950


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Eman (82.99.129.160) --- 25. 2. 2005
Re: Diskuze a její závaznost

Souhlasím s tebou Libore. Taky vidím hodně kladů této konference. Provětrají se tu myslím různé nestandardní pohledy na věci kolem včel. Padnou tu zajímavé názory a dobré nápady a o ty je vždycky nouze. Mnohokrát se mi osvědčilo když jsem něco řešil, tak jsem to někomu vysvětloval a přitom jsem přišel na to, že je to potřeba udělat jinak. Jinak by mě to nenapadlo. Nelíbí se mi jen někteří zdejší inženýři včelařských duší, kteří to mají všechno jasně nalinkované a snaží se jen přesvědčit druhé o své pravdě. Moje názory se díky této diskuzí často vyvíjely a co jsem si myslel před rokem, už si díky vám nemyslím.
Musím znovu vyslovit uznání příteli Baudišovi, že tuto konferenci vzorně vede. Pomohl mi změnit názor na otevřenost konference. Jen nesmíme být nedůtkliví, protože v té rychlosti nedokážeme občas zvolit tu správnou taktní formulaci a můžeme se někoho dotknout. I to je poučné. Někdy se ale naopak někoho dotknout chci. Ale snažím se to nebrat osobně.
A kdo nemá co říci a o věcech nechce přemýšlet, neumí si dokonce ani sám najít způsob jak se z konference odhlásit, tak ho tady není škoda.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8953


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
G.Pazderka (160.218.209.67) --- 25. 2. 2005
Re: Diskuze a její závaznost

No zcela určitě i na internetu. A uvedu zde jméno a internetovou adresu.

http://chat.spotrebitele.info/index.php?chat=3

Tato akce mluvčí SZPI u mě utvrdila, že je to možné a není to mlácení" prázdné slámy". Je to vzorový chat serveru spotřebitelé a ukazuje jak nemlátit a být věcný. A hlavně. (v případě uskutečnění)osoba by mluvila (představitel) sama za sebe a svoji práci. Otázky jsou někdy nepříjemné a lze je pokládát i důstojně a i na internetu. Tento chat mě chybí na serveru ČSV.
____________________________________________________________
>>>>A jak chceš diskutovat veřejně, když ne v tisku, televizi, rozhlase a nebo na členské schůzi či konferenci ?
Ahoj
Libor Jarolím<<<<

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8954


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu