78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Václav Brenner (62.141.24.1) --- 3. 3. 2005
Ještě na začátek.

Ten základní problém skutečně není v ničem jiném než co vlastně od ČSV očekáváme. Včelařství se dnes potýká s tolika problémy, že nemyslím, že je reálné očekávání, aby ČSV byla organizace schopná solidní konkurence v rámci běžných společností. K těm problémům ( z nichž každý je velmi tvrdý oříšek ): věková struktura členů, zhroucení trhu s medem, zdravotní stav včelstev, roztříštěnost názorů členské základny prakticky na cokoli, nedostatečná možnost investic, nulové zkušenosti s činností ve spolcích apod. Myslím, že je třeba začít úplně od začátku - musí se přímo uvnitř znemožnit "včelaři" s názory:"Já nemusím léčit, já žádnou potvoru ve včelách nemám..." či "Já včelám nic nedávám, ale taky jim nic neberu..." Pochybuji, že jsem výjimka a nikdo jiný nic takového či podobného neslyšel. Dalším problémem je to, že nelze očekávat od kohokoli ve vedení ČSV zázrak, že budeme sedět a najednou výkupci řeknou, abychom jim vozili med za 60, 70 Kč. ČSV musí - kromě věcí, o nichž je známo, že fungují docela dobře - prorazit v médiích, v politice a ve společnosti. Není řešením, že sami sebe přesvědčujeme, že je nutné kupovat med, a že včely jsou hrozně důležité. Časopis Včelařství je pro včelaře, tato konference je pro včelaře, ale ten tlak musí být všude, co sledují všichni. Nechci, aby to vypadalo jako jediné řešení, ale opravdu si myslím, že bychom neměli chtít příliš. My sami musíme nejprve včelařský stav pozdvihnout, aby se ČSV mohl o něco opřít.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9149


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Gustimilián Pazderka (160.218.194.21) --- 3. 3. 2005
Re: Ještě na začátek.


Tomuto řešení ať je požehnáno, schopnost a chtít po ČSV něco, ale musí být adekvátní té mase - 60 000 - členů.

Aby se měli oco opřít, je i mým zájmem a proto diskutuji zde i pro ně. Ať si vyberou a začnou přemýšlet.

A k tomu ...Díky př. Baudiši.
________________________________________________
>>>>Nechci, aby to vypadalo jako jediné řešení, ale opravdu si myslím, že bychom neměli chtít příliš. My sami musíme nejprve včelařský stav pozdvihnout, aby se ČSV mohl o něco opřít.<<<<

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9153


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Vrána Vítězslav (213.194.234.179) --- 3. 3. 2005
Re: Ještě na začátek.

Vážený pane Pazderko !
Od doby,kdy jsem začal sledovat včelařskou diskusi,uplynul zhruba měsíc.Z diskuse usuzuji,že máte široký záběr znalostí,máte přehled,doufám,že budete kandidovat do UV ČSV.Chtěl bych toho o Vás vědět víc,kolik je Vám let,zda jste členem(v jednom příspěvku jste psal že členem nejste) svazu včelařů,kolik máte včelstev a jak dlouho včelaříte.Mimo jiné,podle dostupných informací je nás organizovaných včelařů 50 000 a né 60 000.Jak to tedy je ?
Zdravím. V.Vrána.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9177


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu