78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Josef Surovec (194.108.199.166) --- 3. 3. 2005
Jarní podněcování včelstev

Zajímá mě zda na jaře podněcujete včelstva,popřípadě jaké používáte metody?-např.roztok,placka,med,škrábání plástu,prohazování nástavku,manipulace s plásty a td.V této otázce nemám zatím zcela jasno,protože jedna skupina odborníku tvrdí že podněcování je efektivní,a druhá skupina tvrdi že je zbytečné nebo dokonce škodí.Ptám se především včelařů s větším počtem včelstev.Kteří mohou dát jasnej příklad pokusu např:stanoviště 40 včelstev,z toho 20 včelstev podněcováno 20 nepodněcováno.A rozdíl v medném výnosu u obou skupin a další odlišnoti.Díky za rady zdar J.S.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9161


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Gustimilián Pazderka (160.218.195.184) --- 3. 3. 2005
Re: Jarní podněcování včelstev

Vono když se ko vezme kolem a kolem, tak mohu tedy reagovat.


Nepodněcuji nijak a vlastně není to ani u mě možné. --Nemám nato čas. Tedy jestli se chápe úprava (škrábání)rámků se krystalizovaným medem - jako příprava k vytočení medu za podněcování.

Vše se snažím dělad s velkým ohledem na čas. Toho je v sezoně míň a míň.Z toho vyplývá několik mojich poznatků v rozvoji a mezi ním je TEPLO. (Viz moje začátky příspěvek 612)
_________________________________

Trochu mojí teorie. - Je to určitě také ve spojitosti s Apiinvertem.

Z mojeho velkovčelařského pohledu reálného.

Apiinvert má velký význam v zachraňování včelstev na jaře.
A proto je to výborná věc pro zachránění hladovějícího včelstva na jaře.Tz. Kdybych měl tak do 30 včelstev tak bych ho používal a doporučuji ho vzhledem k odborným informacím.Asi bych zvolil formu těsta. Když si ale představíš třeba chov 1000 včelstev, tak je to sakra nákladý úkon.A to je levnější vhodný med, nechaný do zimy.
________________________________________

Viz. OVP 1985/3/str 24 dole vpravo. Třeba:Apiinvert vykazuje ve srovnání s krystalickou rafinádou ještě vyšší čistotu.Je lepší více se zamyslet o tom teple a vůbec začátku roku.(ten není na jaře :-), ale v podletí)
Toto musí stačit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9163


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Havlík (195.146.122.170) --- 3. 3. 2005
Re: Jarní podněcování včelstev

To jsem byl také na jedné diskusi, přednášející tvrdil, že v německu si ověřili, že jarní podněcování nemá žádný účinek-takže nepodněcuje.Jenom na jaře přehodí nástavky, odvíčkuje část zásob a nasadí flašku s cukrem a až ji spotřebují, tak další :-)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9164


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu