78023

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (82.99.129.160) --- 5. 3. 2005
Quido Sklenar - Moje včelí matička

"Kdyby bylo podle mého, poslal bych ke každému, kdo uveřejní nějaký článek o včelaření, ihned několik odborníků na jeho včelín, aby se přesvědčili, zdali jeho slova odpovídají jeho činům. Jsem jist, že mnoho podobných spisovatelů brzy by se umlčelo.
Má-li některé dílo blahodárně působiti, jest potřeba, aby měl čtenář naprostou jistotu, že každé slovo knihy vyplývá z bohatě zkušenosti; nikdy nechť neztrácí této jistoty. V žádném případě nechci však vystupovati jako zastánce ustrnulých dogmat, nebo snad s dětinskou nedotknutelností. Naopak, ponechávám každému volnost přesvědčení, jsem nepřítelem všeho slepého napodobováni ve včelaření, neboť ve mnohém vězíme ještě v dětských střevíčkách a mnoho, přemnoho zbývá ještě vyzkoumati.
Kdo má býti tedy badatelem? Obyčejné pověřujeme tím učence. Radím však: Ponechte nám praktikům 10 roků vedení a uvidíte mnoho pokroku. "

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9217


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu