78114

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Jiří (195.250.136.180) --- 3. 4. 2005
Trubčí plod v OPTIMALU

Konečně dnes jsem dostal důkaz o síle včelstev. Začala u nás kvést jíva a tak jsem šel udělat informativní prohlídku. Prohlídku provádím tak, že mi fólie prozradí kolik uliček včelstvo obsedá a jestli se ploduje. Fólie byla orosená a bylo vydět hodně zásob. Tak mě napadlo truhlíky přehodit. Včelstvo bylo zazimováno v OPTIMÁLun na třech truhlících (3x11x42x17). Včelstvo obsedalo celé tři truhlísky stím, že horní byl celý zablokován zásobami. Ve druhém byl již plod. Zajímalo mě kolik je tam plodu a tak jsem vytáhl jeden rámek ze středu. Plod byl zrásně souvislý a u spodní loučky bylo 30 buněk s trubčím plodem. Horní truhlík jsem prohodil za prostřední a včelstvo zadělal. Včeltvo mělo rušení již dost. Opravdu dělat silná včeltva je paráda. Jen mám obavu o dostatek konví :-)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9542


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Jiří (195.250.136.180) --- 3. 4. 2005
Re: Trubčí plod v OPTIMALU

Omlouvám se za tiskouvou chybu jako je "Vydět". Paní učitelka na základní škole nám vždy říkala - Nevidíme trvdě. Omlouvám se za mnoho překlepů.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9544


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu