77659

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Luboš Holy (213.168.180.35) --- 14. 4. 2005
Re: Tak nevím?

Dobrý den

Souhlasím s panem Pazderkou, a dalšími nespokojenci. Myslím také, že si naši placení funkcionáři dobře žijí, oni potřebují především plat, ale nějaké včelařské jistoty je moc netrápí. Jejich potřeba je dostatek včelstev. Jak to vidím já, tak, pokud nepadnou dotace na včelstvo tak, mohou žít i nadále v klidu.(z naší MO včelařů jsou na volbu našich představitelů vysláni dva staří osvědčení členové) Těch co by chtěli nějaké změny ve svazu je minimum. O změny stojí především Ti, kteří mají více včelstev a opravdu se jim věnují. Většina z členů jsou však staří pánové, kteří si přejí těch 150Kč(pokud by jim je sebrali, to by se děli věci!, ale jinak těžko) - (je fakt, že každá změna nese riziko, že by mohlo být ještě hůř.) Přesto si myslím, aby se do čela ČSV dostali nový lidé, a ti ať hájí potřeby všech včelařů(malých i velkých). Pokud bude pokračovat v organizaci ČSV stav, který tam je nyní, tak nemám potřebu tam setrvávat.
Mám přes 40 včelstev, a myslím že především větší a velcí včelaři jsou ti, co mají zájem na co nejlepších podmínkách(oni ze včelstev žijí!), a pokud tyto podmínky budou dosažitelná pro všechny, tak na tom vyděláme všichni. Velcí včelaři mají potřebu i sílu pokusit se prosadit výhodnější pravidla. Z velkých chovů se šíří dobrý genetický materiál , už tím pomáhají těm menším(kolik starých včelařů nakupuje matky?).
Jinak mě rozčiluje stále omílaný prodej ze dvora! Aby se z něho nestal jen podej ze dvora, aby náš med nepřeválcoval levný cizí med. Všichni nakupujeme levné oblečení a boty z Asie, zeleninu z Polska víno z Čile…..atd.atd. a po našich výrobcích si ani nevzdechneme. A nějaká zavčelení, vždyť je tady všeho nadúroda. Už dlouho nepotřebujeme vlka, medvěda, kolik je křepelek a koroptví, co tetřívci atd.(je to hrůza), a vy si myslíte, že když bude včelstev čtvrtina, pětina, tak to bude někoho mrzet?(snad nejvíce představitele ČSV, které si platíme dle počtu včelstev, ale to není kvůli včelstvům, ale pro ty příspěvky)

V sobotu jdu přehazovat nástavky,
hodně radosti se včelařením a dobrý odbyt medu přeje Luboš Holý

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9700


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Pavel Benda (83.208.203.223) --- 14. 4. 2005
Re: Tak nevím?

Dle pohledu do jiných odvětví, tak změna s přímých dotací (na prkno, či neprůhledně investované) na účelově vázané se vždy projeví zrychleným vývojem a zlepšením kvality oboru. Na včelaření v 100-letém budečáku nikdy dotaci nedostanete a komisaři z EU v tomto směru odvádějí výtečnou práci. Podporují aktivní jedince a ne „strýčky s rukama v klíně“. Že se tato změna a následné ozdravění odvětví neobejde bez krizí a patřičného hlasitého doprovodu je asi normální.

Dovolím si velmi volně citovat př.Titěru (tuším z přednášky z Lysé n/Labem), který přednášel o včelích nemocech a v podstatě to nejhorší co pro včely může být je 50-ti i víceletý úl, kde se kumulují spory moru plodu a dalších nemocí. Stačí oslabení včelastva a už to jede. Ideální stav? Nový úl, jeho provoz 10 nebo méně let, odpisy do cen produktů a následná likvidace. Uváděl dokonce nějaký příklad provozu z evropy, kde úl byl vyloženě spotřební materiál (tuším 3-letá obnova). To se týká i obnovy díla. Nechtěl jsem ani věřit, že jsou včelaři, kteří nevytáhli léta poslední plást u česna v budečáku. Zkuste s tímto vším vyrukovat na „dlouhověké včelařské odborníky“.

Přímé dotace současný stav včelařství v podstatě konzervují.

Vše se ale vyvíjí. Přeji dnešním mladým včelařům (díky včelařským sdružením, které se nebojí prosazování novinek, díky této konferenci i dalších zdrojům na internetu), že mají větší šanci než já přeskočit učení plné bludů a možnost učit se od skutečných tahounů v oboru.

Pavel Benda

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9704


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu