78117

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Gustimilián Pazderka (e-mailem) --- 22. 4. 2005
Re: Dvorek

Kuba napsal:
> Doporucuji sledovat, co vlastne ty vcely na dvorku delaji. Neni normalni(aspon >ja si to nedokazu predstavit), ze by se vcely jen tak bezucelne nekde >shromazdovaly. Pokud by se vam podarilo zjistit proc se tam zdrzuji mate vyhrano ->je pak snadne odstranit pricinu. Hodne stesti.

Kolem dvorku ty včely zatím nemusí dělat nic jiného, než že prostě vzlétají od česna a "trefují se do něj" při návratu. (Chvilku to trvá, než se jedinec zalétne)

A to já si dokážu představit včelí "koridor" včel, které obtěžují souseda.(těch z česna a do česna..)

Pravděpodobnost vlastnictví útočného včelstva včelařem, je velmi velká. Moje rada. Hospodářské zvíře může obtěžovat okolí na míru úměrnou. Tz. že by bylo záhodno navázat velmi neagresivní komunikaci a navrhnout, co by se stalo, a zda by bylo možno přemístit včelstva na konec zahrady. Při neúspěchu nebo s popisem výsledku se rád seznámím(e).

(Popisujete, že tam není pohyb lidí - cesta, atd. ) Setkal jsem se se záhumenkáři, u kterých jsem z vlastní vůle začal oddělky (v sezoně) přemísťovat na jiné, vzdálenější místo pozemku.(Moje včely jemají rády pohyb motykou, a údery či vibrace spojené se zemí, hlavně nízké frekvence jako motor auta, traktoru, atp.)Bylo mě jich líto, když jsem viděl běh na dlouhou trať.(vůbec se nesměji)

____________________________________________________________
http://www.seznam.cz - e-mailová schránka 2000 MB

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 9808


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu