78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Radim Polá?ek (e-mailem) --- 4. 2. 2009
Re: Prodej

Obávám se, že výroba medoviny pro její prodej je už zdaněná výroba
alkoholických nápojů. Jedině že by se medovina napasovala do kolonky výroba
hroznového vína, tam je povoleno prodávat ze dvora 2000 litrů ročně bez
zdanění. Pokud jsem vyhledal správné informace...

R. Polášek

----- Original Message -----
From: "Ferda" <e-mail/=/nezadan.iol.cz>
To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz>
Sent: Tuesday, February 03, 2009 3:53 PM
Subject: Re: Prodej


> Medovina nepodléhá spotřební dani pokud do ni nelijeme líh. Je to otázka
> obsahu alkoholu. Jinak se na tržbu z prodeje medoviny vztahuje daň z
příjmu
> dle §7 příslušného zákona a vše co s tím souvisí. Nelze aplikovat
> ustanovení §10 zákona o dani z příjmu fyzických osob, protože se jedná o
> výrobu. Kdo to tak nedělá, dráždí hada bosou nohou
>
> ===========================================================
> od J. Křapky - To ale nic nemění na skutečnosti osvobození dle § 10 zákona
> o daních z příjmů. Příjmy můžete mít vyšší, ale pouze ze včelařské
> činnosti. To znamená med, pyl, propolis, vosk, oddělky, matky. Nikoli
> medovinu - podléhá spotřebním daním.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33924


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Míra.P (213.192.58.253) --- 4. 2. 2009
Re: Prodej

Já jsem slyšel od výrobce medoviny že do 15% alkoholu není třeba mít na lahvích kolky a tu díš platit daň.Nad 15% už se musí.Proto se drží na 14% a nepotřebuje žádný kolky a daně.Mě osobně ale nechutná.Mám rád kolem 18% ta už hřeje jak má.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33925


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Radim Polá?ek (e-mailem) --- 4. 2. 2009
Re: Prodej

Homebrewing neboli domácí výroba piva je zbavená daně, jen pokud se uvaří na
domácnost do 200 litrů za rok a pivo je pro vlastní potřebu a neprodává se.
I tak by se taková výroba měla evidovat na celním. Proč by měla medovina,
kde je toho alkoholu několikrát více, na tom volněji?

R. Polášek

----- Original Message -----
From: "Míra.P" <e-mail/=/nezadan.iol.cz>
To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz>
Sent: Wednesday, February 04, 2009 7:04 AM
Subject: Re: Prodej


> Já jsem slyšel od výrobce medoviny že do 15% alkoholu není třeba mít na
> lahvích kolky a tu díš platit daň.Nad 15% už se musí.Proto se drží na 14%
a
> nepotřebuje žádný kolky a daně.Mě osobně ale nechutná.Mám rád kolem 18% ta
> už hřeje jak má.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33927


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
(e-mailem) --- 4. 2. 2009
Re: Prodej

To přirozeným kvašením snad nejde ani vyrobit. V takovém prostředí kvasinky nepřežijí. Kdysi sjme se učily 14%

Pepan

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: M?ra.P <e-mail/=/nezadan>
> Předmět: Re: Prodej
> Datum: 04.2.2009 07:04:33
> ----------------------------------------
> Já jsem slyšel od výrobce medoviny že do 15% alkoholu není třeba mít na
> lahvích kolky a tu díš platit daň.Nad 15% už se musí.Proto se drží na 14% a
> nepotřebuje žádný kolky a daně.Mě osobně ale nechutná.Mám rád kolem 18% ta
> už hřeje jak má.
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33929


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Radim Polášek (e-mailem) --- 4. 2. 2009
Re: Prodej

Od cca 12 % se kvasinky přestávají množit a zpomalují svou činnost, 14 -
16 - možná i 18 % lihu hynou. Řekl bych ale, že 18 % medovina se už dělá
běžně přilitím lihu do méněvykvašené medoviny. Někde tam je rozdělení mezi
kvašené nápoje a likéry.

R. Polášek

----- Original Message -----
From: <Josef.Mensik/=/seznam.cz>
To: <vcely/=/v.or.cz>
Sent: Wednesday, February 04, 2009 7:27 AM
Subject: Re: Prodej


To přirozeným kvašením snad nejde ani vyrobit. V takovém prostředí kvasinky
nepřežijí. Kdysi sjme se učily 14%

Pepan

> ------------ Původní zpráva ------------
> Od: M?ra.P <e-mail/=/nezadan>
> Předmět: Re: Prodej
> Datum: 04.2.2009 07:04:33
> ----------------------------------------
> Já jsem slyšel od výrobce medoviny že do 15% alkoholu není třeba mít na
> lahvích kolky a tu díš platit daň.Nad 15% už se musí.Proto se drží na 14%
a
> nepotřebuje žádný kolky a daně.Mě osobně ale nechutná.Mám rád kolem 18% ta
> už hřeje jak má.
>
>
>

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33930


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Míra.P (213.192.58.253) --- 4. 2. 2009
Re: Prodej

Ani slovem jsem se Pepane nezmínil že ta 18%-ní medovina co mi chutná je jen z kvašení!Zřejmě se do ní líh přidává ale to nebylo podstatou věci.
Jednalo se o daň pokud vím.
Míra

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33935


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Vojtěch (85.13.78.2) --- 4. 2. 2009
Re: Prodej

Kdy se musí platit sociální a zdravotní pojištění, např. u důchodce při včelaření?
Dík B.V.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33926


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Josef Křapka (77.237.138.69) --- 4. 2. 2009
Re: Prodej

>Kdy se musí platit sociální a zdravotní pojištění, např. u důchodce při včelaření? Dík B.V. <
------------------------------------------------------------
Lapidárně řečeno, záleží to na tom, zda jste OSVČ ve smyslu ust. § 9 zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, oder nicht. Na přesněnjší a správnou odpověď poskytujete málo informací. Nedivím se, nechcete se zde svlékat. Chcete-li konzultaci, použijte e-mail. Již jsme koresondovali v jiné věci. Přesnější informace na konkrétní dotaz se Vám dostane v osobním styku s příslušnými pracovníky zmíněných institucí.
JK

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33944


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu