78273

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (212.77.163.104) --- 11. 8. 2010
Re: Re: da?ov? v?jimky dotaz na Petra Lokvence

Přiznám 45 000 příjmu odečtu 80 % režie + další nějakou odčitatelnou položku A celé přiznání je pak o tom , že jim nstejně nic nedáte. Tak neplačte a fasujte folmuráře.

Pepan
----------------

No, taky jsme to tak dělal, FU kontrolu neudělal a tak je to O.K.
Ale tady mi bylo vysvětleno, že u příjmu ze zájmové činnosti nelze uplatnit paušál, to bych to musel mít jako hlavní činnost.
Což by mi jnak nevadilo, až na to, že jsem plátce DPH. A tu bych nerad u medu odváděl. :-)

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46517


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Josef Křapka (77.237.138.233) --- 11. 8. 2010
Re: Re: da?ov? v?jimky dotaz na Petra Lokvence

>Ale tady mi bylo vysvětleno, že u příjmu ze zájmové činnosti nelze uplatnit paušál, to bych to musel mít jako hlavní činnost. <
------------------------------------------------------------
Tady chci uvést malé upřesnění. Pro rok 2010 zatím platí: Podle ustanovení § 10 (Ostatní příjmy) odst. (4) ZDP, cituji: Je-li o příjmy ze zemědělské výroby, lze výdaje uplatnit podle § 7 odst. 7 písm. a). To znamená, ve výši 80 % paušálu z příjmů stejně, jako podnikatel fyzická osoba. Při tom jste povinen vést záznamy o příjmech. Čili, u zájmové činnosti lze i ve Vašem případě paušál uplatnit.
JK

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46520


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
KaJi (88.103.157.154) --- 12. 8. 2010
Re: Re: da?ov? v?jimky dotaz na Petra Lokvence

Je-li o příjmy ze zemědělské výroby, lze výdaje uplatnit podle § 7 odst. 7 písm. a). To znamená, ve výši 80 % paušálu z příjmů stejně, jako podnikatel fyzická osoba. Při tom jste povinen vést záznamy o příjmech. Čili, u zájmové činnosti lze i ve Vašem případě paušál uplatnit.
JK
--------------
Děkuji příteli Křapkovi.

Pak ovšem nevím o čem je ta vášnivá debata.
15% z dvacetikoruny, t.j. 3Kč z každé přiznané stovky příjmu. Zlaté paušály.


Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 46525


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu